Licznik US Diesel Mfa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
banti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 17:22
Lokalizacja: Poznań

Licznik US Diesel Mfa

Post autor: banti » wt wrz 30, 2014 12:43

Witam
Chciałbym złożyć licznik do swojej jetty, swap afn z toledo czyli nowa instalacja z 1 gniazdem.
Mam licznik us benzyna, mfa benzyna z 1 i 2 gniazdami (dalej czyt. nowy i stary), diesel z obrotkiem z 1 gniazdem (nowy).
Co do tacho prędkościomierza to nie mam pytań ale jak pożenić mfa z dieslem?
viewtopic.php?f=140&p=5795384" onclick="window.open(this.href);return false;
Czytałem ten temat ale dotyczy starej instalacji.
Warto przerabiać instalacje na starą aby taki licznik uruchomić w mk2 czy może jednak da się to zrobić z licznikami z 1 gniazdem?
Licznik od mk2 mfa nowy pokazuje wartości temp oleju (najważniejsze), temp zew, na wskazaniach średniego spalania to mi akurat nie zależy.

Proszę o podpowiedzi, jak się do tego zabrać.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Licznik US Diesel Mfa

Post autor: Hubi14 » wt wrz 30, 2014 16:31

średnie spalanie to i tak by ci nie działało, nie lepiej było by kupić jakieś dodatkowe zegary i gdzieś konsoli zamontować, tj. temperatura i ciśnienie oleju i coś tam jeszcze ;) a i obrotomierz też by nie działał bez zrobienia odpowiedniego dzielnika, bo AFN bierze obroty w komputera a nie z alternatora to i tak będzie Ci głupoty pokazywać



Awatar użytkownika
banti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 17:22
Lokalizacja: Poznań

Licznik US Diesel Mfa

Post autor: banti » wt wrz 30, 2014 17:26

Dodatkowe wskaźniki chce zmieścić w konsole lub tunel a dokładniej boost, ciśnienie oleju i napięcie.
Kabelek poprowadzić z alternatora to nie problem ale można też jakiś myk na pewno dać, ponieważ obrotomierz w liczniku od gtd nowym coś tam się rusza.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Licznik US Diesel Mfa

Post autor: Hubi14 » śr paź 01, 2014 16:55

alternator jak byś zamontował ten oryginalny dieslowski w golfa II to obrotomierz by działał, bo ten z AFN'ki nie ma wyjścia "W" na obrotomierz i dlatego głupoty pokazuje. Gdzieś tu było na forum opisane co i jak



Awatar użytkownika
banti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 17:22
Lokalizacja: Poznań

Licznik US Diesel Mfa

Post autor: banti » czw paź 02, 2014 13:55

Alternator i tak jest z czegoś 2012r, po rozebraniu liczników stwierdzam, że trzeba jakoś przerobić sygnał z alternatora z linii W aby uruchomić poprawnie obrotomierz w liczniku od beznyny z mfa nowym na 1 wtyk lub jak przerobić sygnał z kompa ecu tdi na wskazania obrotomierza mk2. Ktoś podpowie jak to zrobić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości