Kabel antenowy lecz brak sygnału

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MRshadows
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 15, 2014 14:19

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: MRshadows » czw sie 28, 2014 20:23

Witam
Mam problem z radiem a dokładniej z sygnałem :-(
Sprawa wygląda tak że radio odbiera tylko jedną stację niedaleko nadawaną...
Gdy wyciągnę radio to sygnał jest lepszy, lecz gdy złapię za kabel lub poruszam się w aucie to nagle robią się szumy.
Spoglądając na kable antenowe to jest upchany w desce oryginalny vw lecz z uciętą końcówką oraz jakiś no name aktualnie podłączony...
Ojciec mówił że ktoś wcześniej mógł mieć w nim cb radio, lecz info jest niepotwierdzone :/
W każdym razie zakupiłem separator, który nic niestety nie dał...
Gdy włożyłem kabel vw bez tej końcówki to sygnał totalnie się gubił...
Gdy auto kupiłem świeżo to zamiast podpiętej anteny był drut :banghead:
Nie chcę niepotrzebnie pościągać całą tapicerkę by okazało się że to była jakaś pierdoła gdzie indziej...
Nie znam sie zbytnio więc prosiłbym was o pomoc jak się za to zabrać :-)



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: luke320 » pt sie 29, 2014 01:45

Mam podobną sytuację u siebie z anteną.Najprawdopodobniej czeka cię kupno nowej anteny,
ewentualnie tylko kabla od niej.Tym bardziej,że ktoś,jak napisałeś,pchał tam już swoje
magiczne łapska.Radio oryginał?



MRshadows
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 15, 2014 14:19

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: MRshadows » pt sie 29, 2014 15:29

Radio niestety nie jest oryginalne gdyż to JVC :)
Trochę mnie przeraziłeś tym :/ Czyli będę musiał ściągać całą podsufitkę?

Dziś mi się nudziło więc ten oryginalny ucięty kabel antenowy włożyłem do gniazda w radiu i zaczęło łapać :o Więc trochę uciąłem tej izolacji z kabla i druciki włożyłem do separatora po czym gra stacja, która wcześniej szumiała :)
Lecz separator nie ma podłączonego tego kabelka do zasilania... Ogólnie gdy nie podłączę tego kabla od wzmacniacza to nie spełnia on swojego zadania?
Mam dylemat gdzie go podpiąć... Może podłączaliście już go i pamiętacie?
Z góry dzięki za pomoc :)



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: luke320 » sob sie 30, 2014 02:34

Na twoim miejscu najpierw podpiąłbym ori radio i dopiero sprawdził jak to wszystko gra.
Problemem może być same radio.
Co do anteny to jeżeli przyszłoby ci wymieniać kabel do anteny to niestety trochę roboty
jest.Myślałem,że masz antenę w błotniku.
Osobiście zrobiłbym to w ten sposób,że najpierw porządnie zlutowałbym i zaizolował ten
ucięty ori kawałek od anteny,zorganizował ori radio i wtedy sprawdziłbym jak to gra.
Dopiero później kombinować z tym radiem JVC.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: Klaudek » sob sie 30, 2014 10:44

Najważniejsze to jest sprawdzenie co jest na drugim końcu tego kabla, bo może się okazać że nic nie ma :bigok:

A ściąganie podbitki nie jest takie straszne...



MRshadows
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 15, 2014 14:19

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: MRshadows » pn wrz 01, 2014 13:33

Niestety nie mam skąd skombinować oryginalnego radia vw :( Lecz sprawdzałem na innym radiu i był taki sam problem więc radio chyba jest okej :) Spróbuję te radio podpiąć jeszcze do corsy żeby mieć pewność że gra tak jak trzeba ;) Niestety antena nie jest na błotniku :/ Wytargam z innego samochodu końcówkę antenową i zobaczymy co się będzie działo... Tylko teraz mam dylemat jak podpiąć ten kabel zasilający w radiu... W mojej polówce jest tylko kilka kabelków przy kostce zasilającej w tym dwa obcięte i podłączone na przemian żeby radio nie traciło pamięci i grało bez potrzeby zapalenia silnika :)

Zrobiłem końcówkę i niestety nic nie dało :/ Gdy złapię kabel to nagle odbiera nieco lepiej...
Chyba kable antenowe są gdzieś przecięte... Totalnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać... Może zmienialiście kiedyś kabel lub antenę?



MRshadows
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 15, 2014 14:19

Kabel antenowy lecz brak sygnału

Post autor: MRshadows » pn wrz 08, 2014 15:27

Już trochę udało mi się to naprawić :D Ten kabel antenowy niby do cb radia miał ze sobą drugi cienki kabelek, który po podłączeniu zasilania okazał się przyczyną niełapania sygnału... Lecz gdy dotknę radia za metalowe elementy to zaczyna grać idealnie... Normalnie gdy jest radio schowane to na większości stacjach lekko szumi... Nie jest to czasem uziemienie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości