Kilka pytań dotyczących MFA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

chris4286
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 13:45
Lokalizacja: Ropa

Kilka pytań dotyczących MFA

Post autor: chris4286 » śr sie 20, 2014 00:01

Witam, Dokładniej chodzi o mk2 ale silnik jest 1.9TDI AHU i licznik z mk3 MFA 20jahre i instalacja też z trójka i teraz pytania.
-czy mfa może zaniżać spalanie? dziś to podłączyłem i po przejechaniu ok 50Km spalanie wyszło 3,9L. Dodam ze jechałem po górkach utrzymując predkość ok 80Km/h. Do tego silnik po modach(wtryski 216 ciśnienie turbo 1.2Bar.) czy możliwe jest przekalibrowanie danych w liczniku? czy może jednak tyle pali? chwilowe jest na biegu jałowym 0,5L.

-nie mam jeszcze podpiętych czujników temp oleju i zew ale jak przełączam funkcje to na temp oleju są kreski i to jest normalne ale jak nacisne jeszcze raz to powinna być temp zewnęrzna a nie ma nic tylko od razu samo przeskakuje na godzinę. To normalne jak nie ma czujników? ale jak wejdę w opcje serwisowe to tam jest tem i wynosi -70 czyli brak czujnika.

-w opcjach serwisowych MFA są tylko 3 dodatkowe funkcje(chwilowe spalanie, temp oil, temp zew) czy tak ma być? czy może ktoś to grzebał przy tym? bo w starych licznikach z mk2 jest jak dobrze pamiętam 6 serwisowych opcji. pozdrawiam



dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Kilka pytań dotyczących MFA

Post autor: dawmor » śr sie 20, 2014 08:09

Komputer może podawać przekładamy sygnał na licznik. Najprawdopodobniej dostaje on sygnał od wtrysku o wzniosie iglicy i na jego podstawie oblicza spalanie. Jest możliwość kalibracji np. w taki sposób " onclick="window.open(this.href);return false; lecz nie wiem czy działa na MK3.



chris4286
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 13:45
Lokalizacja: Ropa

Kilka pytań dotyczących MFA

Post autor: chris4286 » śr sie 20, 2014 12:45

niestety ale diagnostyka vag jest nie możliwa w tych licznikach.



chris4286
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 13:45
Lokalizacja: Ropa

Kilka pytań dotyczących MFA

Post autor: chris4286 » śr sie 20, 2014 22:42

zmiana dawki z 3.0mg na 4.0mg nic w sumie nie zmieniła.



dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Kilka pytań dotyczących MFA

Post autor: dawmor » czw sie 21, 2014 01:31

Dzięki za poprawkę chris4286. Faktycznie diagnostyka nie jest możliwa.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Kilka pytań dotyczących MFA

Post autor: Klaudek » czw sie 21, 2014 15:15

chris4286 pisze:czy możliwe jest przekalibrowanie danych w liczniku? czy może jednak tyle pali? chwilowe jest na biegu jałowym 0,5L.
Nie, nie pali tyle nie wierz w cuda :bigok:
Licznik tylko wskazuje to co przekazuje mu ECU. Nic nie da modyfikowanie trojkowego licznika... Trzeba by przeprogramowac ecu - jak to zrobic i gdzie to siedzi - nie wiem...
chris4286 pisze:-nie mam jeszcze podpiętych czujników temp oleju i zew ale jak przełączam funkcje to na temp oleju są kreski i to jest normalne ale jak nacisne jeszcze raz to powinna być temp zewnęrzna a nie ma nic tylko od razu samo przeskakuje na godzinę. To normalne jak nie ma czujników? ale jak wejdę w opcje serwisowe to tam jest tem i wynosi -70 czyli brak czujnika
Tak jest to normalne, omija ostatnia funkcje jak brak czujnika temp. zew. a co do oleju to niby czeka na czujnik bo pokazywane jest dopiero od 50 stopni... wiec mysli ze czujnik jest ale nie wysyla sygnalu dlatego nie omija...
chris4286 pisze:-w opcjach serwisowych MFA są tylko 3 dodatkowe funkcje(chwilowe spalanie, temp oil, temp zew) czy tak ma być? czy może ktoś to grzebał przy tym? bo w starych licznikach z mk2 jest jak dobrze pamiętam 6 serwisowych opcji. pozdrawiam
Tak ma byc i tak jest :hmm:

Jakiej masz firmy licznik ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości