Świecąca się kontrolka ESP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gios
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt lip 11, 2014 13:34

Świecąca się kontrolka ESP

Post autor: gios » śr sie 06, 2014 21:32

Witam
dziś odebrałem od mechanika samochód po wymianie rozrządu. Po przejechaniu ok 5km zaczęła świecić się na konsoli licznika kontrolka od ESP, wciskając przycisk na desce rozdzielczej nie ma żadnej reakcji, kontrolka cały czas się świeci. Kontrolka gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika, jednak po pewnym czasie ponownie się zapala. Co to może być za problem, i czy może mieć coś wspólnego z wymianą rozrządu ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecąca się kontrolka ESP

Post autor: Qto » śr sie 06, 2014 23:39

trzeba podpiąć komputer i odczytać błędy...



mk3greg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 13:22
Lokalizacja: Lbn

Świecąca się kontrolka ESP

Post autor: mk3greg » czw sie 07, 2014 16:43

Witam kolego najprościej by było podłączyć pod kompa tak jak podpowiadał kolega Qto Ale w moim przypadku pokazało zwarcie czujnika G 201 jest to czujnik ciśnienia hamowania i trochę mnie zmartwił bo jest drogi. A ostatecznie wyszło że padł czujnik stopu. Proponował bym zaobserwować czy podczas świecenia ESP masz kolego światła STOP. Ewentualnie czy po wciśnięciu pedału hamulca widzisz jak by nie łączyło miganie świateł. Czujnik STOPU mały prosty w konstrukcji bajer przy pedale hamulca. Po wymianie czujnika stopu wszystko wróciło do normy i błędu G 201 też nie ma. Wystarczy że przez sekundę nie załapie STOP i już wywala ESP po ponownym uruchomieniu wracało do normy. Możesz go wyciągnąć przeczyścić ale u mnie powycierały się takie plastikowe stopki które naciskają styki nie dało się zreanimować.



Z rozrządem nic wspólnego wg mnie :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości