Elektryczne szyby problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adamkad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 21:17

Elektryczne szyby problem

Post autor: Adamkad » ndz cze 08, 2014 20:20

Witam, wiem że było wiele tematów z elektrycznymi szybami nawet fotoporady jak naprawić. Tylko moim problemem jest, że we wszystkich fotoporadach trzeba opuścić szybę do połowy. U mnie sprawa wygląda tak, że silniczek coś tam brzęczy ale jak nawet z całej siły się pcha szybę w dół to nie chce zejść na dół. Jak ją opuścić do połowy ?



Awatar użytkownika
Maryn_08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: pn maja 11, 2009 21:52
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ( Wolin )
Kontakt:

Elektryczne szyby problem

Post autor: Maryn_08 » pn cze 09, 2014 23:07

Spróbuj uderzyć w silniczek przez kawałek drewna z wyczuciem powinien ruszyć na dół guzikiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby problem

Post autor: Paweł Marek » wt cze 10, 2014 11:40

Na 99% linka jest zwikłana. Wymontuj mechanizm to się dowiesz . Nie musisz opuszczać szyby , jeśli odkręcisz śruby mocujące mechanizm i wepchniesz go do środka to opadnie troszkę w dół i dostaniesz kluczykiem 10mm do uchwytów szyby, odkręcisz ją i wujmiesz mechnizm do oględzin.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maryn_08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: pn maja 11, 2009 21:52
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ( Wolin )
Kontakt:

Elektryczne szyby problem

Post autor: Maryn_08 » wt cze 10, 2014 17:56

A tak przy okazji może i mi ktoś pomoże ostatnio stwierdziłem że mam zepsuty silniczek szyby przekażnik cyka nic sie nie dzieje ale jesli go puknę to zadziała wiec postanowiłem kupić 2 uzywany po 2 tygodniach jest to samo szyba sie nie otwiera a przekaźnik cyka co to może być ?



Adamkad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 21:17

Elektryczne szyby problem

Post autor: Adamkad » wt cze 10, 2014 19:17

U mnie silniczek padł. Szyba nie szła w dół nawet siłą, a prowadnice nie dało się na boki poodginać szybciej szyba by pękła. Trzeba było odgiąć blachy i odkręcić silniczek od prowadnicy trochę ciężko było 5 śrubek w godzinę. potem już szyba opadła.Linki nie były poplątane.Po rozebraniu mechanizmy słyszę, że coś lata w przekaźniku i nie wiem czy to jego wina. Bo jak włączę opuszczanie to w nim cyka coś i nic więcej się nie dzieje.

Edit.
Już zdiagnozowałem przyczynę dupnięty przekaźnik. Szkoda tylko , że kosztuje 50 zł a zamienników nie znalazłem model przekaźnika SIEMENS V23078-C1002-A303


@Maryn_08
Rozbierz silniczek podłącz pod 12V i zobacz czy się kręci. Jeżeli działa to podłącz tą część gdzie jest przekaźnik wciśnij opuszczanie szyby i tam gdzie są wyjścia od przekaźnika podłącz próbnik i zobacz czy się świeci dioda ciągle jak przygasa lub się nie świeci przekaźnik padł. Jak to i to działa to nie wiem co mogło paść.



Awatar użytkownika
*GoŁa*
mazowsze squad
mazowsze squad
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 03, 2009 22:25
Lokalizacja: Lipsko/Kielce

Elektryczne szyby problem

Post autor: *GoŁa* » pn cze 30, 2014 20:45

Podepnę się pod temat ... U mnie w Golf 3 1.9 Tdi 1997r padły elektryczne szyby ... nie ma reakcji na przyciski w dzwiach i na konsoli środkowej ... Do nie dawna wszystkie szyby były sprawne ... Nie słychać silniczków.. Wychodzi na to że padło jakieś dojście prądu. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie całe... Jaki jest numer tego przekaźnika od szybek i czy to możliwe że właśnie on jest sprawcą tej awarii ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby problem

Post autor: Paweł Marek » wt lip 01, 2014 12:45

niema przekaźnika a bezpiecznik jest osobny w pozycji dodatkowej nad skrzynką duży zielony - sprawdź go.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości