rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » czw maja 29, 2014 22:40

Witam elektryka w Golfie daje się we znaki znów.. Proszę o pomoc bo jestem nerwowo wypompowany..

Zacznę od tego co się dzieje - kiedyś po przekręceniu kluczyka w pozycje gdzie wszystkie ikonki na liczniku się podświetlają zaczęły mi mrugać światła awaryjne - choć włącznik był wyłączony, no ale po chwili same się wyłączyły. Raz się zdarzyło bywa.. ostatnio po obwitym nocnym deszczu wkładając znowu kluczyk do stacyjki i przekręcając go rano licznik się zresetował tak jakbym odłączył klemę i ja założył na nowo ( zamki w drzwiach dają o sobie znać, radio się resetuje i liczniki tak samo) .. Od przedwczorajszego deszczu również mocnego ( nie wiem czy to coś ma wspólnego ale pisze o tym deszczu ) auto znowu się jakby resetowało. Dzisiaj znowu światła awaryjne sie załączyły bez powodu. Przekręcając kluczyk i włączając szybko światła mijania radio mi sie resetuje. Dziwne bo tylko radio. Niebezpiecznie się zrobiło dziś gdy podczas jazdy auto nagle jadać mi padło.. Cale napięcie padło wszystko się wyłączyło jakby restart .. Zrobiło mi się tak parę razy jadąc w pewnym okresie nawet co 2km z 3 razy mi się zresetowało radio, liczniki no i słychać w drzwiach zamki..

Trosze o pomoc gdzie szukać jakiś problemów. Czy może kablem diagnostycznym mógłbym jakieś błędy zlokalizować? czy gdzieś zmierzyć miernikiem napięcie? Nie chce nasuwać powodów ale ostatnio wymieniałem ślizgi w drzwiach wiec rozbierałem cale drzwi kilkukrotnie ale myślę ze raczej nic tam nie zepsułem...


PS: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=527322" onclick="window.open(this.href);return false;
w tym temacie opisywane jest sprawdzenie bezpiecznika. Nie mogę znaleźć który numer a warto zacząć od tak banalnego rozwiązania.


Bayern ist Meister

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: bioly05011 » pt maja 30, 2014 00:23

na początek sprawdż klemy ,masa silnik aku,masa karoseria do aku ,sprawdż także przewód do rozrusznika czy nie robi zwarcia ,kostka stacyjki raczej nie bo piszesz o radiu,zegarach zasilanym plusem (30)


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » pt maja 30, 2014 00:41

klemy to pierwsze co sprawdziłem. Moje auto wczoraj było źródłem prądu dla innego auta ( typowe odpalanie od kabli) klemy ani drgają trzymają mocno. Kolega mi wyjął wczoraj przypadkiem jeden z bezpieczników 30 A tych co sa na akumulatorze na tej płytce i spadł on gdzieś na dol ale miałem akurat taki 30A i włożyłem inny.
bioly05011 pisze:,masa silnik aku,masa karoseria do aku
tego narazie nie rozumiem można prosić o jaśniejszy komentarz. Co do rozrusznika jest on chyba bardziej na dole auta i od góry do niego nie dojdę co utrudnia mi sprawdzenie tego jak narazie..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
kurczak_00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pt maja 11, 2007 20:02
Lokalizacja: Bierutów (Wrocław)
Kontakt:

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: kurczak_00 » pt maja 30, 2014 09:25

Mogła przetrzeć się wiązka pod akumulatorem ostatnio robiłem 1.4 i podobne objawy były



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » pt maja 30, 2014 15:26

spróbuje zmienić akumulatory z innego auta i zoabczyc czy to aku czy nie.. oglądnę ile się da wiązek


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Qto » pt maja 30, 2014 16:41

wyciągnij aku, pod nim jest podstawa na czterech śrubkach...odkręć...pod podstawą masz punkt masowy...zobacz w jakim jest stanie



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » pt maja 30, 2014 18:36

dziękuje dziś sie za to biorę !


PS ja się kompletnie nie znam a moze komuś to coś powie. Dzis jak podszedłem do auta po 24h nieużywania go zauważyłem ze lampka przy ryglu migała. Po naciśnięciu pilota lampka zgasła. otworzyłem z kluczyka auto ale wszystko w nim padnięte jest..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Qto » sob maja 31, 2014 03:03

mój typ jw - uwalona masa pod podstawą aku



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » sob maja 31, 2014 14:33

ObrazekObrazek

ok pierwsze zdjęcie po wyjęciu akumulatora. Drugie zdjęcie to odkręcenie tych śrubek prawdopodobnie wy to nazywacie "MASA". Ogólnie kurzu tam dużo ale kable maja osłony przecież. Ja mam pytanie co konkretnie można z tymi metalowymi końcówkami zrobić aby poprawić ich wygląd a co za tym idzie działanie. Wydaje mi sie ze nie jest z nimi złe sa wytarte w tych okolicach gdzie jedno kolko nachodzi na drugie, ale poza tym wszystko się dobrze trzyma. Sprawdziłem każdy bezpiecznik wyciągając i wkladajac powrotem, były ok oprócz tego że niektóre maja lekko żółtawy nalot na tych metalowych pręcikach. Ogólnie dziwne było to ze po wyjęciu aku i rozkręcenie tych 2 śrub pod aku i zdjęciu tych 4 metalowych kółeczek po włożeniu jakiego bezpiecznika auto wydało dźwięk jakbym coś zresetował. Myślałem ze bez aku nie ma tam napięcia.. robiłem coś z drzwiami chyba rygiel ręka wciskałem i auto tez wydało dźwięk podobny jak przy tym gdy się resetuje akumulator. Może to głupie ale próbuje opisywać wszystko co zauważam..


Akumulator ma w stanie spoczynku 12,42V można jakoś te kable które obstawiacie sprawdzić miernikiem ?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Qto » sob maja 31, 2014 17:36

Najważniejszego nie odkręciłeś...ten gruby kabel, lekko na lewo od środka zdjęcia masz nakrętkę... Papier ścierny i wszystko ładnie wyczyść, poskręcaj...



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » sob maja 31, 2014 18:11

przestanie padać deszcz rozkręcę te śrubkę Obrazek biorę papier scierny i przetrę te 5 miejsc i złoże to wszystko do kupy. Czy jest jakiś sposób aby wyeliminować błąd ewentualnie z akumulatorem ? jakby go można było sprawdzić ?


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » sob maja 31, 2014 20:14

nic nie pomogło:

wszystko przeczyściłem jak mogłem.. podłączyłem i lipa.. nadal to samo. nawet śrubki przeczyszczałem mam pera obserwacji:

wszystko skręciłem wszystko niby było ok ale gdy zamknąłem pokrywkę na ta płytkę gdzie są 3 bezpieczniki to nagle znowu się prąd odciął. Jak zdjąłem pokrywkę i rożne miejsca ( klemy przewody, bezpieczniki, kable) dotykałem próbowałem przesuwać czy coś z nimi robić nic się nie działo. a gdy tylko pokrywkę chce zamknąć na te zatrzaski ( ta pokrywka ma po lewej i prawej stronie ) to zamykając lewy zatrzask nagle własnie się resetuje. sprawdzałem tam klemę i kabel nic nie zauważyłem..

odpalając silnik za pierwszym razem padło wszystko ( ale zapomniałem biegu wypiąć i auto się nie odpaliło bo zrobiło kangurka typowo jak to się odpali na biegu bez sprzęgła wciśniętego) za drugim razem odpaliłem niby było ok ale na zbyt długo nie trzymałem go..


Przekręcając światła z radio dzieje się to co się działo nie resetują się ustawienia ale przy załączeniu świateł mijania radio łapie lekka pauzę i raz trwała ona sekundę a przeważnie jest tak ze trwa włącza się jakby od początku ale pamięta moment końca piosenki i leci dalej..


nie wiem czy to ważne ale nie mam jednej śrubki

wszystko to na otwartej masce robiłem.. zamykając maskę tez się auto nagle zresetowało..
Obrazek


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Qto » sob maja 31, 2014 20:37

Matifcb pisze:zapomniałem biegu wypiąć i auto się nie odpaliło bo zrobiło kangurka typowo jak to się odpali na biegu bez sprzęgła wciśniętego
Ty kiedyś sobie, albo komuś coś zrobisz...
Matifcb pisze:nie wiem czy to ważne ale nie mam jednej śrubki
zorganizuj, przykręć dobrze i ciesz się usuniętą usterką



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

rozłącza dopływ prądu co jakiś czas

Post autor: Matifcb » sob maja 31, 2014 22:15

zorganizowałem przykręciłem , jak narazie jest ok. Ale muszę to w praniu sprawdzić. Pojeździć. Na pewno poprawa jest w radio bo nie przerywa. Tyle moge powiedziec. Mam nadzieje ze to pomoże. Juz chciałem do elektryka jechać a tu może się okazać ze to jedna śrubka.. oby ale nie chce sobie nadzieje robić narazie. Będę obserwowal


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości