problem z wycieraczkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darekg75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 09, 2010 16:15
Lokalizacja: grodzisk mazowiecki

problem z wycieraczkami

Post autor: darekg75 » wt maja 27, 2014 19:38

Najpierw przestały działać wycieraczki na trybie czasowym, a po kilku dniach na wolnym biegu oraz na spryskiwaniu(sam spryskiwacz działa). Obecnie działają tylko na najszybszym biegu. Myślałem, że to przełącznik, ale okazało się, że nie. Przekaźnik 99 też jest OK. Prąd do silniczka dochodzi. Nie wiem co to może być i może ktoś z Was mi pomoże. Dzięki



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

problem z wycieraczkami

Post autor: rotkeh » wt maja 27, 2014 19:52

Zatarte tulejki w podszybiu ("ruda weszła" :grin: ) , rozebrać wyczyścić nasmarować ,wymienić oringi żeby woda się nie dostawała nadal. Dla pewności odkręć silniczek od mechanizmu i zobacz czy sam silniczek będzie chodził na wszystkich biegach.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

darekg75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 09, 2010 16:15
Lokalizacja: grodzisk mazowiecki

problem z wycieraczkami

Post autor: darekg75 » czw maja 29, 2014 15:28

Tulejki i sam silniczek OK. Byłem u elektryka i powiedział, że to najprawdopodobniej gdzieś na kablach, ale nie miał czasu i umówiłem się na inny termin. Jak zrobi mi, to napisze, co to. :P



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: problem z wycieraczkami

Post autor: rotkeh » czw maja 29, 2014 20:10

darekg75 pisze:Tulejki i sam silniczek OK. Byłem u elektryka i powiedział, że to najprawdopodobniej gdzieś na kablach, ale nie miał czasu i umówiłem się na inny termin. Jak zrobi mi, to napisze, co to. :P
Skoro elektryk tak powiedział , pewnie tak jest, w naszym kraju elektrycy się nie mylą :bajer: I te kable tak po kolei siadają . Kolego u mnie czasówki przestały działać i było coraz gorzej ,na koniec na szybki biegu zrobiły wycieraczki pół wychylenia i stawały dęba (przeciążenie i układ rozłączał je całkowicie aż do ponownego włączenia zapłonu). Sam napisałeś że siadało stopniowo. Zrób proste sprawdzenie podnieś ramiona wycieraczek z szyby włącz ten szybki bieg i po 3 minutach dotknij palcem trzpień na którym są osadzone ramiona jeśli zrobi się ciepły to masz odpowiedź. A nawiasem mówiąc jeśli prosisz o pomoc to wysil się i sprawdź to co Ci ktoś pisze lub nie zawracaj głowy.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

darekg75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 09, 2010 16:15
Lokalizacja: grodzisk mazowiecki

Re: problem z wycieraczkami

Post autor: darekg75 » pt maja 30, 2014 06:58

rotkeh napisał:
"A nawiasem mówiąc jeśli prosisz o pomoc to wysil się i sprawdź to co Ci ktoś pisze lub nie zawracaj głowy."

Sprawdziłem jak pisałeś wcześniej. Silniczek też sprawdzałem po odłączeniu go od dźwigni wycieraczek. I też chodził tylko na najwyższym biegu. Poza tym, aby w tym się utwierdzić dodatkowo podłączyłem drugie wycieraczki, które na innym samochodzie działały prawidłowo. I to samo co na moich. Dlatego też pojechałem do elektryka (uwierz mi wolę sam sobie naprawić niż płacić komuś). Tak więc dziękuję Ci za pomoc, ale niestety w tym przypadku jest inna przyczyna. Ale dzięki i nie obrażaj się. Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z wycieraczkami

Post autor: Paweł Marek » sob maja 31, 2014 07:22

darekg75, objaw jest typowy dla zepsutego przekaźnika 99, tak jakby go wyjąć to wtedy właśnie wycieraczki działają tylko na II biegu i zatrzymują sie w dowolnym miejscu na szybie po wyłączeniu nie schodzą w dół. . Piszesz że przekaźnik jest dobry ale nie piszesz skąd to wiesz. Jeśli zmieniałeś na dobry i jesteś pewien to zostaje szukac usterki na okablowaniu do tego przekaźnika, najpewniej w wiązce od manetek do skrzynki albo w samych manetkach - trzeba poszukać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

darekg75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 09, 2010 16:15
Lokalizacja: grodzisk mazowiecki

problem z wycieraczkami

Post autor: darekg75 » sob maja 31, 2014 08:56

Przekaźnik sprawdziłem, wkładając drugi, z innego samochodu, w którym wszystko jest OK, a u mnie bez zmian. Tak samo z manetkami, bo też ją wymieniłem i nic, dlatego jedyną opcją zostały kable, a z tym to nie dam rady, stąd też wizyta u elektryka(niestety).



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

problem z wycieraczkami

Post autor: rotkeh » sob maja 31, 2014 15:07

W silniczku sa styki ktòre pozycjonuja wycieraczki .moze nadszedl ich kres i przez nie caly cyrk

Fakt podpinałeś drugi silniczek i to samo;
Znająć układ połączeń lub zasadę pracy takiego przekaźnika można szybko dojść gdzie leży problem (podając odpowiednie sygnały na przekaźnik) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic559029.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości