Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukas1034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 14, 2014 14:26

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: lukas1034 » pt maja 16, 2014 18:43

Witam, jestem nowy na tym forum, niedawno dołączyłem do gromadki ludzi posiadających Volkswageny. Kupiłem Golfa IV GTI 110 kM diesel, silnik AHF z 1998 roku.
oprócz innych przypadłości (nie działa poprawnie domykanie szyb, drzwi się zamykają ale nie ryglują, gdzy zamykam od środka to zamykaja sie ale zaraz odskakują w położenie otwarte, światełko wewnątrz czasem nie działa) szczególnie jedna, lub też dwie sprawiają mi szczególny problem z lokalizacją i naprawą.
Mianowicie wycieraczki w trybie czasowych regulowanych odstępów nie działają miarowo, raz chodzą szybciej raz wolniej, na tym samym położeniu regulatora predkości ruchów. Nie działa również tylnia wycieraczka w położeniu "tylko wycieraj" czyli manetka raz do tyłu. Po użyciu spryskiwacza ( dużo powiedziane, też nie działa-sprawdzony wężyk z tyłu w klapie i w mechanizmie, jest drożny, nie wiem czemu nie pryska) wycieraczka tylnia ruszy sie trzy razy.
Czy może mi ktoś pomóc, gdzie szukać usterek, jak się ich pozbyć? :?



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: Solaris22 » pt maja 16, 2014 19:56

Siema,

1. Drzwi nie zamykają się zapewne przez mikrostyki lub zimne luty.
Poczytaj ten temat >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=457148" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Jeśli chodzi o wycieraczki to na 99% masz czujnik deszczu w związku z czym wycieraczki reagują same na opady, a regulatorem ustawiasz, tylko czułość. Także tutaj jest wszystko ok. ;)

3. Wężyk najprawdopodobniej się gdzieś przetarł. Może w przelotce między budą a klapą bagażnika?
Wycieraczka tylna powinna działać co 2 sekundy. Oczywiście jak manetkę "popchniesz" od siebie i zostawisz w tej pozycji ;)


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

lukas1034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 14, 2014 14:26

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: lukas1034 » sob maja 17, 2014 00:13

1. Gosc się uparł ze to przez moduł komfort, bo nie działa domykanie szyb. Mozna gdzieś dostać zamki do drzwi żeby tego nie lutowac? Patrzyłem na alledrogo i są same uzywki w watpliwym stanie. Ewentualnie jest jakiś spec w pobliżu Katowic który mógłby mi poreperowac wymontowane zamki?

2. Jak sprawdzic czy mam takie ustrojstwo? Ewentualnie co steruje ich praca gdybym takowego czujnika deszczu nie posiadał? :)

3. W kabinie sucho, nigdzie nie wycieka płyn nawet po bardzo długim załączeniu. A tylnia wycieraczka po prostu milczy, w tej pozycji manetki nie porusza się wcale. :/

Wielkie dzięki za odzew :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: Qto » sob maja 17, 2014 00:33

lukas1034 pisze:Patrzyłem na alledrogo i są same uzywki w watpliwym stanie.
dlatego zamki się naprawia a nie wymienia...ale jak chcesz to kup nowy w serwisie :hmm:
lukas1034 pisze:2. Jak sprawdzic czy mam takie ustrojstwo? Ewentualnie co steruje ich praca gdybym takowego czujnika deszczu nie posiadał?
czujnik deszczu był razem z lusterkiem fotochromatycznym...jak nie wiesz o co chodzi to google i szukaj po obrazkach

3. Włącz sprysk tylnej szyby i słuchaj czy pompka chodzi... jak chodzi to szukaj gdzie leci płyn...skoro nie leci na szybę, to musi lecieć albo w klapę (najczęściej) albo pod lewym słupkiem z tyłu...albo pod autem. Jak leci w klapę to poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;



lukas1034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 14, 2014 14:26

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: lukas1034 » sob maja 17, 2014 11:41

Cholera, to chyba czeka mnie rozwalanie wszystkich drzwi. Muszę znaleźć jakiegoś dobrego elektryka/mechanika w pobliżu Katowic, znacie kogoś godnego polecenia i w miarę niedrogiego? Bo jak ja się zabieram za naprawę to najczęściej jeszcze bardziej psuję :D Mój poprzedni mechanik niestety robi tylko i wyłącznie fordy...

Jeśli chodzi o sprysk tylni to chyba jest zapchany wężyk gdzieś, bo nie leci nigdzie, a plynu też nie ubywa w zbiorniczku. Z drugiej strony po odpięciu z tyłu wężyka da się do niego dmuchnąć...Magia :D

Co do lusterka fotochrom, to owszem mam je ale jest uszkodzone, rozlany jest ten płyn w środku. Dobrze że mi powiedziałeś że takie coś tam jest, bo chciałem je oderwać od szyby i wstawić używke z allegro :D a tam jakiś żel trzeba mieć z tego co widzę... http://allegro.pl/lusterko-fotochromowe ... 56985.html" onclick="window.open(this.href);return false; ten drucik co wychodzi z lusterka to będzie ten sensor?

Czy ma ktoś choćby nikłe wskazówki gdzie szukać tego że nie działa wsteczna wycieraczka na tym pierwszym biegu? Jaki przekaźnik przejrzeć, czy jest to może wina modulu komfortu?



lukas1034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 14, 2014 14:26

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: lukas1034 » sob maja 17, 2014 11:49

Wydaje mi się że mam ten cholerny czujnik deszczu, lusterko ma takie małe kółeczko widoczne od zewnątrz w środku. Teraz pytanie za milion, można gdzieś ustawić żeby to były zwykłe wycieraczki czasowe, bez udziału tego sensora? Wydaje mi się że nawet jeśli on sobie jest, to zdążył się popsuć, często mam powódź na szybie zanim wycieraczki zadziałają.



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: Solaris22 » sob maja 17, 2014 12:07

lukas1034 pisze:Czy ma ktoś choćby nikłe wskazówki gdzie szukać tego że nie działa wsteczna wycieraczka na tym pierwszym biegu? Jaki przekaźnik przejrzeć, czy jest to może wina modulu komfortu?
Moduł za to nie odpowiada. Może coś z manetką?
lukas1034 pisze:Teraz pytanie za milion, można gdzieś ustawić żeby to były zwykłe wycieraczki czasowe, bez udziału tego sensora? Wydaje mi się że nawet jeśli on sobie jest, to zdążył się popsuć, często mam powódź na szybie zanim wycieraczki zadziałają.
A ustawiłeś czułość na powiedzmy połowe? U mnie wystarczy pare kropel i już zaczyna chodzić.
No i jeszcze jedno, jak zaczyna padać to musisz włączyć wycieraczki ręcznie i one od tej pory zaczną same reagować.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: devill4 » sob maja 17, 2014 13:29

Sensor raczej sprawny on po prostu tak niezbyt dokładnie działa w mk4. Słabe wycieraczki też pewnie źle wpływają na jego pracę. Tu możesz znaleźć na jaki przekaźnik zmienić żeby mieć standardowe wycieraczki:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;



lukas1034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 14, 2014 14:26

Czasowe wycieraczki działają nieregularnie

Post autor: lukas1034 » wt maja 20, 2014 21:33

Dzięki wielkie, zmiana przekaźnika dała radę, a za wsteczne wycieraczki odpowiadała uszkodzona manetka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości