Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kodino08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 16, 2013 12:11

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: kodino08 » pt maja 16, 2014 13:14

Jadąc sobie wczoraj w nocy nagle mi wszystko zgasło m.in światła, wycieraczki nie działały o raz dmuchawa nie działała na żadnym biegu. Trochę przerażony zjechałem na pobocze i zacząłem główkować. Bezpieczniki tak nagle wszystkie ? Deszcz pada, 200 km od domu. Przez przypadek trąciłem ręką manetkę od świateł długich i o dziwo coś się zapaliło, wycieraczki się włączyły i dmuchawa. Czyli tak, trzymając ręką ta manetkę wszystko miałem, jak ją puściłem to oczywiście światła się wyłączały, wycieraczki przestały chodzić oraz dmuchawa też się wyłączyła. Zwarcie jakieś się zrobiło czy coś ? Pomóżcie panowie. Silnik 1,8 benz + gaz. 1989 rok.



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: Radzio0018 » pt maja 16, 2014 14:19

Manetka może ma zwarcie , spróbuj ją podmienić . Bezpieczniki również warto sprawdzić profilaktycznie .



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: wojtas46 » pt maja 16, 2014 17:36

kodino08, problemem może być kostka stacyjki , warto też sprawdzić przekażnik 18



Awatar użytkownika
metalfishu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 30, 2013 23:31
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: metalfishu » śr maja 21, 2014 09:02

miałem podobną sytuację. Sprawdź jak wyglądają przekaźniki, wymontowywuj każdy po kolei i sprawdź "nóżki'. Jeśli są na nich jakieś osady, brud czy coś innego, to zeskrob to delikatnie nożem albo papierem ściernym.
U mnie problem wyglądał tak, że po pokonaniu około 150 km przestawały działać wycieraczki, dmuchawa i grzanie tylnej szyby. Zrobiłem tak jak powyżej i problem zniknął.


..death is all around!!..

kodino08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 16, 2013 12:11

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: kodino08 » śr maja 21, 2014 22:46

Ogólnie to tak coś tu jest pokombinowane. Przyjrzałem sie instalacji i dostrzegłem że z przekażnika 18 z pinu 85 był pociągnięty kabel do bezpiecznika 16 który się po prostu przepalił. Więc wsadziłem następny kabel ale z bezpiecznikiem (25 bo taki tylko miałem). Wszystko zaczęło działać. Po przejechaniu 2 km złapałem za kabel a on był ciepły, więc coś jest chyba nie tak. Po wyjęciu tego kabla nie ma świateł miajania, wycieraczek oraz dmuchawy. AAAA i jeszcze jedno, mam 4 lampy z przodu po załączeniu świateł drogowych święcą 4 lampy, ale po dociągnięciu manetki jeszcze do kierownicy światła robią się mocniejsze o co może tu chodzić ? dodam jeszcze że wsadziłem już 3 sztuki przekaźników i jest to samo.



Awatar użytkownika
metalfishu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 30, 2013 23:31
Lokalizacja: Olsztyn

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: metalfishu » czw maja 29, 2014 12:13

z tego co czytałem to fabryczna instalacja golfów jest słaba i nie zawsze jest w stanie uciągnąć 4 lampy na światłach drogowych (długich). W jaki sposób masz podłączone dodatkowe reflektory dłogowe? jeśli masz takie "śmieszne przejściówki, które wsadza się w zwykłe lampy i z nich jest wyprowadzenie do dodatkowych, to może to za bardzo obciążać instalacje. Nie potwierdze Ci tego z autopsji, ponieważ jedyne z czym miałem problem to obluzowane przekaźniki w skrzynce.

na chłopski rozum biorąc jak dociągasz manetke długich do siebie i mocniej świeci może być spowodowane tym, że jak dociągasz manetke- blaszki się zwierają, długie palą, puszczasz - zapadka blokuje zwarte blaszki długich, ale daje im troche więcej luzu po odpuszczeniu manetki (mniejsze pole styku - mniejszy płynący prąd).
Powyższe to tylko moje luźne rozważania bazujące na informacjach znalezionych w sieci i własnych doświadczeniach z zabawami z prądem.

Ja u siebie mam również 4 lampy na grillu, z powodu braku jakiegokolwiek fabrycznego kabla/przejściówki w warsztacie kumpel "dorobił" mi kawałek instalacji z przekaźnikiem i bezpiecznikiem. Prąd bezpośrednio z akumulatora, sterowanie dolutowane do kabla lampy od strony kierowcy. Z taką instalacją Gofer jeździ od października 2013, i nie miałem z tym żadnych jaj, a w nocy widoczność jest przepotężna.


..death is all around!!..

Awatar użytkownika
kryniu1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 20:12

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: kryniu1973 » pt maja 30, 2014 20:49

Jak dociągniesz manetkę do kierownicy to włącza się blinda czyli krótkie + długie dlatego świeci jaśniej.



kodino08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 16, 2013 12:11

Brak świateł, brak wycieraczek, oraz dmuchawy.

Post autor: kodino08 » ndz cze 01, 2014 20:54

Wielkie dzięki chłopaki za informacje, problem już rozwiązany. Winna była kostka w stacyjce. A co do lamp to muszę zainstalować przekaźniki bo różnica w ich świeceniu jest dużo pomiędzy moim golfem a mamy vento. Cześć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości