zapala się kontrolka ładowania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TK20V
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lis 08, 2013 02:22

zapala się kontrolka ładowania

Post autor: TK20V » pn maja 12, 2014 22:44

Auto to mk4 1.8T (99r)po kilku modach i wirusie.Zdarza się czasem że jadąc prawie pod odcinke zapali mi się ładowanie.Przy normalnej jeździe to się nie zdarza.Regulator w alternatorze nie dawno wymieniałem(org. bosch).Akumulator jest nowy.Coś innego nie domaga?Co powinienem sprawdzić ?Świece,cewki?Ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Czy to może być niebezpieczne?Nie zawsze przecież jeżdzi się pod odcinke.



dobosz64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:56

zapala się kontrolka ładowania

Post autor: dobosz64 » pn maja 12, 2014 23:25

Spotkałem się z takim przypadkiem u mnie :D jeżeli zapala się stopniowo: najpierw delikatnie świeci następnie zapala się całkowicie, to najprawdopodobniej wina leży po stronie pierścienia na alternatorze jest on po prostu "jajowaty" :D i wysokie obroty silnika sprawiają że szczotki nie dolegają idealnie do pierścienia który wiruje z dużą prędkością obrotową i iskrzą co powoduje do nierównego przepływu prądu i zapalania się kontrolki aku :) można to sprawdzić wyciągając szczotki i przekręcając szybko wałek alternatora i przyłożenie palca do pierścienia (można niekiedy wyczuć nierówność).
PozdroVWionka :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości