Problem z el szybami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Problem z el szybami

Post autor: dabus997m » śr kwie 30, 2014 22:19

Witajcie podpiąłem el szybki do mojego Golfa mk3 Tylko, że po otwarciu szyby całkowicie opadają, a po zamknięciu się całkowicie zamykają. Co zrobić, żeby szyby się nie otwierały po wciśnięciu otwierania drzwi na kluczyku, lub żeby otwierały się tylko o kilka cm? Oryginalny pneumatyczny centralny zamek z nieoryginalnym modułem pilota.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Problem z el szybami

Post autor: szela81 » śr kwie 30, 2014 23:40

Pilot pewnie podtrzymuje sygnał zamknięcia zbyt długo, nieorg różnie trzymają, sekundę, 3 , 5 pod pneumatykę żeby pompka zdążyła wszystko zamknąć, w mk3 nie trzeba tak długiego impulsu i jest on rozpoznawany jako przytrzymanie przycisku czyli otwieranie/domykanie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z el szybami

Post autor: Paweł Marek » pt maja 02, 2014 11:58

To że się zamykają to przecież dobrze, tak się właśnie montuje bo to wygodne, to że się otwierają, to prawdopodobnie zły kabel ze sterownika pilota został użyty do realizacji otwierania centrala albo ma źle ustawiony czas impulsu (impuls na otwieranie ma być jak najkrótszy ( w instrukcjach często piszą żeby podpiąć do pneumata długi impuls to jest w tym wypadku nieprawda, jak najkrótszy sygnał ma być, zworkami lub programowo się ustawia.). Dasz nazwę czy schemat ze sterownika to będą porady.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Problem z el szybami

Post autor: dabus997m » czw maja 08, 2014 14:41

Model sterownika to BX10 oto schemat
Obrazek
Według tej instrukcji podpiąłem sterownik do centralnego zamka:
Obrazek
Obecnie czas impulsu mam na zworce na 0.5 s



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Problem z el szybami

Post autor: Bednarus » czw maja 08, 2014 16:33

Czy podczas zamykania kluczykiem albo ryglem w środku działa poprawnie?



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Problem z el szybami

Post autor: dabus997m » czw maja 08, 2014 16:48

Miałem ustawione na 3.5 s to mi otwierało i zamykało też szyby teraz na 0.5 otwiera i zamyka tylko drzwi i klapę szyby już nie opadają. Jedyne co chcę osiągnąć to zamknięcie szyb po zaryglowaniu drzwi:D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z el szybami

Post autor: Paweł Marek » czw maja 08, 2014 23:25

zmień sterownik na taki który ma tzw kanał dodatkowy do domykania szyb (zwany funkcją komfort), do tego przerzutnik ze zwykłego przekaźnika zmieniający sygnał masowy z kabla komfortu na plusowy i zadziała , szczegóły masz milion razy na forum. Ten sterownik co masz nie daje ci takich możliwości, bo sygnał domykania musi mieć z 10 sekund i pojawiać się tylko przy zamykaniu a nie przy otwieraniu a jeśli jeszcze ma się dach elektryczny zamknąć to dłużej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Problem z el szybami

Post autor: dabus997m » pt maja 09, 2014 10:27

Ok dzięki wielkie.



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Problem z el szybami

Post autor: dabus997m » pt maja 09, 2014 14:01

W pilocie mam jeszcze przycisk alarmu i taki piorunek, czy da się któryś z nich wykorzystać jako przycisk otwierania tylnej klapy w oparciu o ten schemat?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z el szybami

Post autor: Paweł Marek » pt maja 09, 2014 20:54

Nie nie masz w tym sterowniku kabla do domykania nic z tym nie zrobisz, można by jakiś czasowy włącznik ale bez sensu kombinować bo alarmy i sterowniki sa tanie. Kup odpowiedni , podłączenia które masz wykorzystasz i dolutujesz tylko kabel komfortu po przerzutniku do szarego przy pompce lub w wiązce dowolnych drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości