Uszkodzony silnik wentylatora - chyba szczotki.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

Uszkodzony silnik wentylatora - chyba szczotki.

Post autor: wielorybek » wt kwie 22, 2014 17:37

Rzecz dotyczy Golfa 4, SDI, 2003r
Zrobiłem dziś przegląd klimy. Po przeglądzie okazało się, że lewy wentylator nie kręci się po uruchomieniu klimatyzacji. Człowiek od klimy powiedział mi, że lewy wiatrak normalnie odpowiada za chłodzenie cieczy jednak przy włączonej klimie powinny kręcić się oba. Czy to prawda?
Ów człowiek próbował też wymusić (najpierw kluczem, a potem ręką) zakręcenie się wentylatora. I wentylator nawet trochę "miał ochotę" wystartować, na chwilę jakby zaczynał się kręcić, ale robił ułamek obrotu i znów stawał. Czy uszkodzone są szczotki? Jeśli tak to czy muszę wymieniać cały wentylator czy można go rozebrać i wymienić same szczotki. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Uszkodzony silnik wentylatora - chyba szczotki.

Post autor: kamil1555 » wt kwie 22, 2014 20:32

Witam. Tak to prawda, że jeśli włączysz klimę to kręcą się oba wiatraki, miałem taki sam problem jaki Ty masz. Wiatraka nie rozbierzesz, trzeba obudowę z tyłu ponacinać i otworzyć,a potem zespawać. Co do szczotek , u mnie się po prostu zaklinowały i jedyne co musiałem zrobić to wyciągnąć je i rozruszać, a potem sprawdziłem jak działa i zespawałem obudowę, kręci do dziś.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony silnik wentylatora - chyba szczotki.

Post autor: Qto » wt kwie 22, 2014 22:30

wielorybek, sprawdź czy na drugim biegu wiatrak się zakręci...oprócz szczotek jest jeszcze rezystor odpowiedzialny właśnie za pierwszy bieg, który Ci nie działa.
kamil1555 pisze:Tak to prawda, że jeśli włączysz klimę to kręcą się oba wiatraki
klima czy nie klima...jeśli wiatraki się kręcą to zawsze razem



wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

Re: Uszkodzony silnik wentylatora - chyba szczotki.

Post autor: wielorybek » śr kwie 23, 2014 08:08

Qto pisze:wielorybek, sprawdź czy na drugim biegu wiatrak się zakręci...oprócz szczotek jest jeszcze rezystor odpowiedzialny właśnie za pierwszy bieg, który Ci nie działa.
Gdzie szukać tego rezystora?
I jak odpalić drugi bieg?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości