Problem z ESP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Problem z ESP

Post autor: pioszm » śr kwie 16, 2014 09:41

Witam,
Mam problem z ESP a dokładnie raz działa a raz nie. Problem wygląda tak ze czasami po przekręceniu zapłonu świeci się kontrola esp i jest ona wyłączone. Po przekroczeniu pewnej prędkości ( ale nie zawsze ) aktywuje się i można z niego korzysta w sposób normalny. Ale tez innym razem od samego początku działa i nie ma z nim problemu. Proszę nakierować gdzie może tkwić problem.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Problem z ESP

Post autor: Tomos15 » śr kwie 16, 2014 10:36

Trochę chaotycznie to napisałeś. Zrozumiałem że: po przekręceniu zapłonu kontrolka się pojawia i gaśnie - normalne. Nie rozumiem tego
Po przekroczeniu pewnej prędkości ( ale nie zawsze ) aktywuje się i można z niego korzysta w sposób normalny
Jeśli w czasie jazdy zaświeci Ci się kontrolka ESP to znaczy że są jakieś problemy z działaniem ESP i wywala błędy - wtedy ESP chyba nie działa. Podłącz pod kompa i wtedy wyjdzie co jest nie tak.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Problem z ESP

Post autor: pioszm » śr kwie 16, 2014 11:43

Sorki za opis. Postaram się dokładnie opisać problem.

Czasami zdarza się po włączeniu zapłonu że kontrolka gaśnie normalnie i jest wszystko ok tzn. można wyłączyć i włączyć ESP z przycisku na konsoli środkowej. To jedna z sytuacji. Druga wygląda tak, że po włączeniu zapłonu kontrolka nie gaśnie, ale po ruszeniu gaśnie i tez jest wtedy ok. Ostatnia sytuacja to taka gdy po włączeniu zapłonu kontrolka ESP nie gaśnie wcale i w trakcie jazdy świeci się cały czas wtedy wiem że ESP nie działa ( ABS również) Proszę o poradę gdzie może tkwić problem. Czytałem dużo o pompie ABS, że to w niej może być już problem, że chyba się "kończy" i konieczna będzie wymiana lub jeśli to możliwe naprawa.W tym tyg zamówie kabel bo VAG żeby cokolwiek wiedzieć więcej.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Problem z ESP

Post autor: Tomos15 » śr kwie 16, 2014 18:05

Z opisu wygląda to rzeczywiście na padającą pompę. Podłącz do Vaga i zobacz co on powie na to.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Problem z ESP

Post autor: roman58 » śr kwie 16, 2014 21:08

Wyciąg wtykę ze sterownika ABS czy nie jest gdzieś zaśniedziała.To wygląda jakby gdzieś nie łączyło.



Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Problem z ESP

Post autor: pioszm » śr kwie 16, 2014 21:16

ok,
a jak problem pojawia sie tylko w wilgotne dni?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z ESP

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 18, 2014 23:54

pioszm, podłącz pod komputer szkoda gdybać. Nie wiem jak jest w mk5 ale w Mondziaku żonki jak padł czujnik bocznych przyśpieszeń od ESP to ABS działał, więc być może u ciebie po prostu któryś czujnik abs padł. VAG powinien z łatwością taką usterkę pokazać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Problem z ESP

Post autor: pioszm » sob kwie 19, 2014 20:27

Ok,
w nasteonym tyg. jade na wymiane oleju i filtrów to przy okazji podlacze sie pod kompa bo i tak musze zmienic interwaly wymiany oleju, obecnie mam LL a sami wiemy jak to wpływa na silnik :( Nie jestem zwolnennikiem LL tzn sam olej jest ok ale przezronie bede wymianial co 15tys :grin:



Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Problem z ESP

Post autor: pioszm » czw maja 15, 2014 15:14

Witam,

Po analizie błedów na VAG'u wyskoczyl mi błąd czujnika skrętu. Gdzie może tkwić problem?



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Problem z ESP

Post autor: Tomos15 » czw maja 15, 2014 17:31

Być może padnięty czujnik kąta skrętu G85 znajdujący się za kierownicą. Spróbuj najpierw przeprowadzić kalibrację Vagiem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1560559.html" onclick="window.open(this.href);return false;, jak nie pomoże to kup nowy oryginał i również musisz go zalogować i skalibrować.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Problem z ESP

Post autor: pioszm » pn cze 30, 2014 13:20

roman58 pisze:Wyciąg wtykę ze sterownika ABS czy nie jest gdzieś zaśniedziała.To wygląda jakby gdzieś nie łączyło.
A mozesz mi wskazac która to wtyczka? miejsce jej



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Problem z ESP

Post autor: kamil1555 » pn cze 30, 2014 21:01

Podłącz auto jeszcze raz pod komputer wejdź w ABS i tam sprawdź bloki pomiarowe grupa 4. Będzie tam podgląd G85 ruszaj kierownicą i sprawdź czy zmieniają się stopnie.W innym wypadku zrób tak jak kolega wyżej radzi czyli przeprowadź kalibrację. Jeśli to nie pomoże to trzeba wyjąć czujnik i podmienić na inny przy okazji sprawdzić czy wtyczka od G85 jest sprawna.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
pioszm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Problem z ESP

Post autor: pioszm » wt lip 01, 2014 14:21

kamil1555 pisze:Podłącz auto jeszcze raz pod komputer wejdź w ABS i tam sprawdź bloki pomiarowe grupa 4. Będzie tam podgląd G85 ruszaj kierownicą i sprawdź czy zmieniają się stopnie.W innym wypadku zrób tak jak kolega wyżej radzi czyli przeprowadź kalibrację. Jeśli to nie pomoże to trzeba wyjąć czujnik i podmienić na inny przy okazji sprawdzić czy wtyczka od G85 jest sprawna.
a może być to wina padającej pompy ABS. Ostatnio w ciepłe dni( upały dzień i noc) wszystko było ok. Jak tylko popadało to rano i wieczorem problem znowu się pojawił. Nie wiem czy to wilgoć może cos psuje a nie wiem za bardzo gdzie uderzyć ( miejsce łączeń , kostek itd od ABS). Sam bym to przeglądnął i przeczyścił same elektryczne połączenia.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Problem z ESP

Post autor: kamil1555 » wt lip 01, 2014 16:20

Wywróżyć nie dam rady może być i pompa, ale jeśli masz błąd czujnika skrętu to od tego bym zaczął. Przy okazji sprawdzisz kostki, przewody, bo może gdzieś z masą jest problem jak to przy wilgoci.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości