Problem z licznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z licznikiem

Post autor: Hubi14 » ndz mar 30, 2014 12:29

Witam. Miał ktoś może taki problem z licznikiem, że nagle z dnia na dzień przestał mi działać obrotomierz i wskazanie średniego spalania z MFA, pokazuje 0.0(fajne gdyby tak było, ale to niemożliwe :D) Przez jakieś dwa tygodnie działało dobrze, cyrk zaczął się dziś. Odpaliłem furę, patrze obrotomierz nic, po ujechaniu kilku metrów zaczął działać, a potem po zgaszeniu auta już nie wstał. Reszta kontrolek działa, wskaźniki od paliwa i wody też. Od obrotomierza to pewnie się oberwał gdzieś przewód sygnałowy, można nowy bezpośrednio z cewki pociągnąć? a co do spalania średniego, tu jestem zielony...



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Problem z licznikiem

Post autor: Witek.J » ndz mar 30, 2014 20:07

Jeżeli naprawisz obrotomierz to i spalanie będzie wyświetlało prawidłowe, jedno powiązane jest z drugim.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z licznikiem

Post autor: Hubi14 » ndz mar 30, 2014 21:16

aaaaa to dlatego pokazuje 0.0 bo odczytuje jak by auto było zgaszone. Dzięki kolego za pomoc. A Wiesz może z którego pinu z cewki można pociągnąć przewód sygnałowy do cewki, przewód czarny jak dobrze pamiętam to jest +12V po stacyjce, a te z tyłu to przerywacz i na obrotomierz?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości