tempomat - sam się wyłącza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tigger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 20:08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

tempomat - sam się wyłącza

Post autor: tigger » śr mar 12, 2014 08:17

Witam,

Zakupiłem ostatnio manetkę tempomatu (nowy zamiennik) i dałem do montażu. Generalnie wszystko działa, ale czasem podczas jazdy się wyłącza (przestaje kontrolować prędkość). Czasem po kilku minutach, czasem po dość długiej jeździe - nie widzę żadnej reguły.
Pytanie co może być przyczyną? Miałbym możliwość podłączenia VAGa i przejechania się, ale nie jestem pewien na co miałbym patrzyć. Proszę o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

tempomat - sam się wyłącza

Post autor: Shmatan » śr mar 12, 2014 11:00

tigger, wziąć drugą osobę która będzie przez całą drogę patrzeć na blok pomiarowy - albo przerywa kabel od załączania całego układu (w manetce, na kablu, na podszybiu) albo zaskakuje któryś z czujników - hamulca lub sprzęgła.



tigger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 20:08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: tempomat - sam się wyłącza

Post autor: tigger » czw mar 20, 2014 22:39

Shmatan pisze:tigger, wziąć drugą osobę która będzie przez całą drogę patrzeć na blok pomiarowy - albo przerywa kabel od załączania całego układu (w manetce, na kablu, na podszybiu) albo zaskakuje któryś z czujników - hamulca lub sprzęgła.
tak zrobiliśmy, w grupie 022 w bloku wartości pomiarowych pojawia się 10.0 w momencie kiedy tempomat się wyłącza, co oznacza ta wartość?



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

tempomat - sam się wyłącza

Post autor: artist1987 » śr kwie 16, 2014 11:11

Podłączę się pod temat rozłączającego się tempomatu.
W moim Golf IV mam podobny problem,na dołkach i podjazdach tempomat się wyłącza.
W aucie wymienione czujniki stopu i sprzęgła.
Dziś zrobiłem próbę wywołania usterki i oczywiście się udała.
Dodam link z filmikiem który w 21sekundzie pokazuje według mnie usterkę czujnika stop,chociaż może to coś innego.
Proszę o diagnozę.
http://patrz.pl/filmy/tempomat-066" onclick="window.open(this.href);return false; - polecam przyciszyć komputer ponieważ radio się nagrało



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości