Drobne problemy z elektryką...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwiatol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 02, 2009 11:03
Lokalizacja: Kraków

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: kwiatol » wt mar 04, 2014 12:16

Witam,
mam dwa drobne problemy z moim mk3, mianowicie w zeszłym tygodniu mechanik regulował mi zamek w drzwiach pasażera i na następny dzień, być może zbieg okoliczności, nie chciała mi zgasnąć lampka w kabinie po zamknięciu drzwi i przekręceniu kluczyka. Po kilku dniach już gasła, ale ostatnio znowu się świeci jak przełącznik jest na środkowej pozycji.
Dodatkowo dzisiaj włączył mi się tak po prostu alarm na parkingu i zauważyłem, ze dioda w drzwiach się nie migała... Otwarłem i zamknąłem wszystkie drzwi i wydaje się być póki co OK...
Gdyby ktoś mi podpowiedział gdzie szukać usterek byłbym wdzięczny!
Dzięki!



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: Mavrick » śr mar 05, 2014 09:20

Sprawdz miernikiem krancowki w drzwiach czy dzialaja...jezeli bedzie ok to zerknij na moje odpowiedzi w tym temacie...http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=538893" onclick="window.open(this.href);return false; u mnie ostatnio przerabialem to ale w 2 strone czyli otwieralem drzwi a on nic...:)
Ostatnio zmieniony śr mar 05, 2014 11:57 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



kwiatol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 02, 2009 11:03
Lokalizacja: Kraków

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: kwiatol » śr mar 05, 2014 11:30

Mavrick, dzięki za odpis i za link!
Tylko ja jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o takie rzeczy i nie bardzo wiem co to krańcówki i jak je sprawdzić?
Jeszcze coś takiego zaobserwowałem: zamykam samochód to dioda w drzwiach kierowcy zaczyna mrugać, sprawdzam za jakąś godzinę czy wszystko OK, a tu dioda miga, ale szybciej(!), a po kilku godzinach dioda nie migałam w ogóla... Jak otworzyłem i zamknąłem samochód, znowu u miga... O co tu chodzi?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: Mavrick » śr mar 05, 2014 12:06

Musisz zakupic sobie multimetr (w markecie za jakies 20-30zl) ustawiasz sobie na sprawdzenie obwodu...wyciagasz krancowke http://vernal.com.pl/volvo/krancowka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; odpinasz wtyczke nastepnie miernikiem sprawdzasz (nie pamietam czy obwod powinien sie zamknac po wcisnieciu jej czy tez powinien zostac przerwany) jezeli wszystko jest ok to problem tkwi gdzies w instalacji...na samym poczatku proponuje Ci zobaczy jak wyglada stan stykow w tej wtyczce o ktorej pisalem w tamtym temacie...jezeli chodzi o diode to z tego co wiem byl montowany jakis sytem zapobiegajacy rozladowaniu aku wiec dioda po dlugim czasie nie uzywania auta przestawala migac...ale to chyba byly jakies 2 tygodnie...;) i nie wiem czy takie cos wystepowalo juz w mk3;).
Ostatnio zmieniony wt lip 08, 2014 23:36 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



kwiatol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 02, 2009 11:03
Lokalizacja: Kraków

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: kwiatol » śr mar 05, 2014 12:46

A to mam taki voltomierz, myślę ze będzie! :) Z tą diodą to może tak być, ale u mnie auto codziennie jeździ! No chyba, ze mam akumulator słaby, ale nie ma żadnych innych objawów...
Teoretycznie wszystko już chyba wiem! Wezmę się za to dzisiaj! Dzięki za szybką pomoc!!!



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: Mavrick » śr mar 05, 2014 13:04

Spoko daj znac...jak cos to bedziemy dalej radzic...:).



kwiatol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 02, 2009 11:03
Lokalizacja: Kraków

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: kwiatol » pn lip 07, 2014 19:39

Sorry, ale całkowicie zapomniałem napisać jak rozwiązał się ten problem...
Oczywiście kolega Mavrick miał rację! Powodem nie gaśnięcia lampki oraz włączania się alarmu była krańcówka (tylne drzwi po stronie pasażera)!
Okazało się za w nadkolu na wskutek korozji zrobiła się jakaś szczelina, przez którą wodą dostawała się do krańcowki, mocząc ją i powodując zwarcie!
Dziękuję raz jeszcze za pomoc! :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Drobne problemy z elektryką...

Post autor: Mavrick » wt lip 08, 2014 23:39

Nie ma problemu:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości