problem z zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz199
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 29, 2011 20:56

problem z zamkiem

Post autor: lukasz199 » pt lut 21, 2014 08:52

Witam,
Od około miesiąca czasu mam problem z zamkiem od strony kierowcy. Problem polega na tym, że w prosty sposób nie mogę zamknąć auta. Objawia się to tym, że po przekręceniu kluczyka w pozycję blokującą drzwi, drzwi zamykają się poprawnie, po ustawieniu kluczyka w pozycję do wyjęcia centralny zamek otwiera wszystkie drzwi i żeby było śmiesznie otwiera wszystkie okna. Gdy przekręcę kluczyk znów w pozycję blokującą okna się domykają po ponownym ustawieniu kluczyka w pozycję do wyjęcia, okna się otwierają i tak w koło macieja.
Czy ktoś spotkał się z problemem? Proszę o nie odpowiadać w stylu "wymienić całe drzwi.
MK4 1.6 SR 98 rok



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

problem z zamkiem

Post autor: Jarek_NS » pt lut 21, 2014 10:16

Nie pamiętam już dokładnie czy styki są przy wkładce kluczyka czy w zamku, ale na pewno jest coś z nimi, przy cofaniu kluczyka do pozycji pionowej musi zwierać pin od otwierania zamka, i musi być on stale zwarty że otwiera okna.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

problem z zamkiem

Post autor: przemal » pt lut 21, 2014 15:22

Niestety musisz wyjąć cały zamek z drzwi i sprawdzić w jakim stanie są mikroprzełączniki.
Foto pożyczone z elektroda.pl
Obrazek
Interesują Cię te zaznaczone strzałkami czerwoną i niebieską.


Gran Turismo Iniezione

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości