Problem ze wzbudzaniem alternatora.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 23:31

Problem ze wzbudzaniem alternatora.

Post autor: Xane » pn lut 10, 2014 14:12

Witam,
Mam problem ze wzbudzaniem alternatora. Zaczyna ładować dopiero po przegazówce. 4 dni temu był regenerowany w firmie, która cieszy się dobrą renomą w okolicy. Jednak po założeniu dalej sam się nie wzbudza. Dodatkowo jak się nagrzeje i wszystkie odbiorniki są powyłączane to kontrolka ładowania lekko się ćmi. Wystarczy włączyć światła albo nacisnąć hamulec i przestaje. Na pierwszy ogień poszła elektryka samochodu. Styki założone nowe, nowy kabel prądowy od aku, masa sprawdzona. Napięcie na tym niebieski kablu od wzbudzania jest. Potem mechanik sprawdził wzbudzanie na żarówkę. Dalej sam się nie wybudził. Pojechałem do tej firmy z reklamacją. Gość przy mnie wrzucił na maszynę i stwierdził, że z alternatorem wszystko jest ok. Teraz pytanie. Czy coś jeszcze pominąłem przy sprawdzaniu elektryki samochodu czy ten alternator może jednak być zepsuty mimo zapewnień tego speca?

Pozdrawiam.
PS. Nawet jak ta kontrolka się ćmi to ładowanie jest 14.4.



Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Problem ze wzbudzaniem alternatora.

Post autor: anakonda134 » pn lut 10, 2014 16:21

a co robiłeś w tym altku? możliwe ze nie masz dobrej masy (-)sprawdź miedzy budą a silnikiem czy nie jest pośniedziałe... sposób na sprawdzenie samemu za pomocą kabli rozruchowych: na aku przyczepiasz klamre na biedun minusowy (-) a koniec gdzieś na silnik i wtedy patrz co się dzieje...



Xane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 23:31

Re: Problem ze wzbudzaniem alternatora.

Post autor: Xane » pn lut 10, 2014 19:26

Zmienione szczotki, regulator, łożyska. Zrobiłem z tymi kablami tak jak mówiłeś no i nic się nie stało.



spiderekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem ze wzbudzaniem alternatora.

Post autor: spiderekkk » wt lut 11, 2014 05:52

a w liczniku wszystko ok?


--==:spider:==--
viewtopic.php?f=87&t=498102" onclick="window.open(this.href);return false;

Xane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 23:31

Re: Problem ze wzbudzaniem alternatora.

Post autor: Xane » wt lut 11, 2014 21:12

Zdaje się że tak. Były wykonywane próby z pominięciem licznika tj. kabel z żarówką od + aku do wzbudzania alternatora i też gasła dopiero po dodaniu gazu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości