Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: MaciekV5 » ndz lut 09, 2014 17:21

Po zmianie licznika straciłem sygnał GALA, mój stary licznik bez CAN miał sygnał wyjściowy z prędkościomierza na pinie 30tym zielonej wtyczki licznika.
Obecny licznik immo3 już nie ma sygnału wyjściowego z prędkościomierza w związku z tym straciłem sygnał GALA, a niestety moja nawigacja MFD korzystała z tego sygnału jako źródła prędkości pojazdu.
Zakładając, że nie odzyskam już sygnału GALA, mam dwie koncepcje żeby MFD zaczęło działać:
1) Do climatronica dochodzi sygnał z prędkościomierza, domyślam się, że nie z licznika tylko z pompy ABS bo on działa - wstukałem sobie kombinację przycisków na panelu climatronica i pokazuje prędkość. Jeśli podam ten sygnał do MFD to będzie ok?
2) Domyślam się, że skoro licznik immo3 nie ma sygnału wyjściowego z prędkościomierza to pewnie szedł sygnał po CAN, jeśli bym podłączył CAN L i CAN H z MFD, z CANem np. licznika to navi zobaczy prędkość pojazdu? Dobrze kombinuję?

Dzięki za sugestie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: grg474 » ndz lut 09, 2014 19:21

licznik immo 3 ma gala


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: MaciekV5 » ndz lut 09, 2014 19:45

grg474, mam przed oczami pinout liczników po 2001r. i nie widzę gali, chyba że to któreś z tych:
- wtyczka niebieska T32a, pin 3 - przekaźnik automatyki okresów mycia i wycierania -J31- (sygnał prędkości)
- wtyczka niebieska T32a, pin 28 - czujnik prędkościomierza na skrzyni biegów -G22-.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: grg474 » pn lut 10, 2014 20:52

MaciekV5, mam wsadzony licznik immo3, mam wsadzone radio MFD, nie mam podciągnietego CAN do climatronika, więc skoro piszę że jest gala to jest. Tym bardziej że montowałem licznik z immo 2/3 do samochodów bez CAN i w żadnym gala nie ginęła
MaciekV5 pisze:- wtyczka niebieska T32a, pin 3 -
to sygnał wyjściowy prędkości w liczniku zarówno z CAN jak i bez. Pin 30 wtyczki zielonej w liczniku bez CAN to wyjście 2 prędkościomierza, wyjście 1 jest w pinie 3 niebieskiej wtyczki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: MaciekV5 » pn lut 10, 2014 21:49

Pin 30 zielonej wtyczki musiałem wyjąć (to właśnie u mnie była GALA prawdopodobnie) żeby połączyć navi z górnym wyświetlaczem full fisa w nowym liczniku z immo3.
Podepnę się do pinu 3 niebieskiej wtyczki i sprawdzę czy MFD zobaczy sygnał.
Czy warto ewentualnie doprowadzać do MFD sygnał prędkości z czujników ABSu? Bo czytałem, że jest dokładniejsza navi wtedy. Masz z tym doświadczenie?
Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: grg474 » pn lut 10, 2014 22:14

MaciekV5, ja mam i gala i z absu - powód - jak chce żeby tv leciało podczas jazdy gala musi być odcięta - więc wtedy wyłącznikiem wyłączam, a tak to żeby ściszało się radio i podgłaśniało to jest gala. ABS - sygnał dwoma przewodami natomiast służy navi do nawigacji - płynna i dokładniejsza praca


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: MaciekV5 » wt lut 11, 2014 08:53

grg474, to cenna informacja bo właśnie brałem się za montaż DVB-T, z oryginalnego przeznaczenia GALA i tak nie korzystam, denerwuję mnie to podgłaszania bo jeżdżę głównie po mieście ;) Skąd wziąć sygnał z ABSu? Pamiętasz może? Wiem, że w pasku B5 jest w prawym słupku, w Golfie będzie podobnie? Rozumiem, że sygnał z climatronica się nie przyda bo tam jest tylko jeden pin z sygnałem prędkości?



bzyku28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 09, 2014 21:45

Po zmianie licznika brak sygnału GALA

Post autor: bzyku28 » pn lip 21, 2014 22:27

Wie może ktoś gdzie znajdę sygnał z ABS w moim golfie 99r żeby podpiąć do navi MFD. Po montażu licznika od passata immo3 nie mam sygnału gali próbowałem pod pinem 3 t32a i tez nie działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości