Problem z kierunkowskazami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dorota_68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 19:52

Problem z kierunkowskazami

Post autor: Dorota_68 » sob sty 25, 2014 20:37

Mam problem z kierunkowskazami a mianowicie po zgaszeniu silnika, świateł i wszystkich innych urządzeń zauważyłam, że kierunkowskazy (zwłaszcza te w błotnikach oraz tylne) migają co jakiś czas. Nie jest to typowe mignięcie ale tak jakby ledwo włókno się rozgrzało i natychmiast gaśnie. Nie ma więc świecenia tylko żarzenie. Ponieważ ostatnio rozładował mi się nowy akumulator więc szukam przyczyn już wszędzie. Po wyjęciu kluczyka, słychać wyraźnie "pykanie" pod kierownicą (to chyba przekaźnik). I jeszcze jedno... jak włączam kierunkowskaz w prawo to raz na jakiś czas zapala mi się kontrolka kierunku w lewo.

Co to może być? Podejrzewam, że może jest jakiś problem z alarmem, który został wyłączony jakiś czas temu ale mogę się mylić a nie jestem orłem w elektryce i w mechanice :-(

Proszę o jakąś radę poza typowymi w stylu - "Jedź do elektryka".



balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Problem z kierunkowskazami

Post autor: balon » sob sty 25, 2014 20:58

przyczyną może być zwarcie przewodów, najczęściej w mk3 to chyba w kostkach lamp tylnych robi się zwarcie miałem kilka takich przypadków. Moja rada taka zajrzyj do kostek lamp tylnych, wypnij je z lampy i obejrzyj dobrze sprawdz też ścieszki we wkładach lamp. Jak odłączysz lampy to odpal silnik i sprawdz czy usterka występuje bez podłączonych lamp.



Dorota_68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 19:52

Problem z kierunkowskazami

Post autor: Dorota_68 » sob sty 25, 2014 21:40

Dzięki "balon".
Jutro z rana sprawdzę te lampy. Mam do wymiany żarówkę od pozycji w prawym tyle to przy okazji sprawdzę Twoją opcję.



Dorota_68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 19:52

Problem z kierunkowskazami

Post autor: Dorota_68 » ndz sty 26, 2014 14:13

Niestety ale odłączanie lamp tylnych nie pomogło. Nadal są te upierdl... mignięcia.
I jeszcze jedno ... podczas postoju na światłach awaryjnych, częstotliwość mignięć nie jest stała ale zmienia się cyklicznie mniej więcej co 6 mignięć.
To samo jest z kierunkowskazami :-(

Jedyny plus to, to że akumulator rozładowywał się prawdopodobnie przez radio (chyb zimne luty, bo w czasie grania nie łapały wszystkie głośniki - trzeba było puknąć) a nie przez te żarzenie.

Ponawiam więc prośbę o pomoc, bo zaczyna mnie to drażnić a elektryk przez telefon zaprasza do siebie do warsztatu i chce 100 zł za samo sprawdzenie :banghead:



balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Problem z kierunkowskazami

Post autor: balon » ndz sty 26, 2014 17:13

na twoim miejscu zerknąłbym jeszcze do kierunków przednich, twój opis ewidentnie wskazuje na jakieś zwarcie w instalacji. Jeśli zaś w przednich kierunkach jest wszystko ok to szukaj pod maską , może gdzieś kable od odłączonego alarmu robią zwarcie? albo centralka w bagażniku być może nie jest odłączona od prądu?



Awatar użytkownika
miko85
ONLY VW 3 GTI
ONLY VW 3 GTI
Posty: 1028
Rejestracja: pn paź 31, 2011 17:02
Lokalizacja: WLKP,MIĘDZYCHÓD
Auto: VW GOLF IV
Silnik: AQN

Problem z kierunkowskazami

Post autor: miko85 » pn sty 27, 2014 10:17

sprawdź kostki i oprawki żarówek przednie kierunków miałem to samo po oczyszczeniu pomogło na jakiś czasz ale później to samo wiec wymieniłem oprawki na nówki i problemu nie ma


Obrazek
było MEIN STORY OD ABU DO VW III GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=459758
JEST AUDI A6 QUATTRO
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=589929
KTO BIEDNEMU ZABRONI ŻYĆ BOGATO

Dorota_68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 19:52

Re: Problem z kierunkowskazami

Post autor: Dorota_68 » pn sty 27, 2014 13:13

balon pisze:na twoim miejscu zerknąłbym jeszcze do kierunków przednich, twój opis ewidentnie wskazuje na jakieś zwarcie w instalacji. Jeśli zaś w przednich kierunkach jest wszystko ok to szukaj pod maską , może gdzieś kable od odłączonego alarmu robią zwarcie? albo centralka w bagażniku być może nie jest odłączona od prądu?
Wymieniałam już jedną oprawkę od kierunku przedniego...
Hmmm... może drugą też trzeba wymienić... :?
Jest jeden kabel luzem od "trąbki" ale go zaizolowałam już.
A gdzie w bagażniku może być zainstalowana centralka?



Dorota_68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 19:52

Re: Problem z kierunkowskazami

Post autor: Dorota_68 » pn sty 27, 2014 13:16

miko85 pisze:sprawdź kostki i oprawki żarówek przednie kierunków miałem to samo po oczyszczeniu pomogło na jakiś czasz ale później to samo wiec wymieniłem oprawki na nówki i problemu nie ma
Dzięki za radę "miko85".
Tak zrobię bo i "balon" już mi to poradził :)



balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Re: Problem z kierunkowskazami

Post autor: balon » pn sty 27, 2014 16:21

A gdzie w bagażniku może być zainstalowana centralka?
z tyłu w bagażniku po prawej stronie chyba pod wykładziną przy nadkolu jeśli się nie myle



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości