Problem z akumulatorem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemek_gra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:20

Problem z akumulatorem

Post autor: przemek_gra » śr sty 22, 2014 16:23

Roczny akumulator zawiódł mnie już drugi raz tej zimy. Przy próbie odpalenia kontrolki na desce przygasają, a centralny zamyka wszystkie drzwi.
Jakiś chochlik podkrada mi prąd na postoju? Poradźcie
Dodam, że zeszłej zimy miałem problem z opadającymi szybami (microstyki), ale wtedy palił normalnie. I jeszcze mam problem z przednią szybą - nie opuszcza i nie podnosi, mimo iż słychać, że silniczek pracuje. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Pomóżcie



Awatar użytkownika
MK2_DZA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 22:00
Lokalizacja: DZA/DDZ

Problem z akumulatorem

Post autor: MK2_DZA » śr sty 22, 2014 19:04

Radio czesto taki problem powoduje nawet jak jest wyłączone. U mnie tak było, co prawda w mk3 ale problem ten przerabiałem


Moje MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=534603
Moje MK2 -
ETKA ONLINE!
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
KLIKAMY "CarProg2", WYBIERAMY AUTO I DALEJ JUŻ Z GÓRKI ;-)

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Problem z akumulatorem

Post autor: wojtas46 » śr sty 22, 2014 19:08

przemek_gra, podłącz miernik i kolejno wyciągaj bezpieczniki , wyłączone auto i wszystkie odbiorniki prądu . W ten sposób najszybciej znajdziesz co kradnie prąd



KINKEY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 10, 2006 17:00
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Problem z akumulatorem

Post autor: KINKEY » śr sty 22, 2014 23:06

Dokładnie. Ja przerabiałem to wczoraj. Pol roczny aku i padl.
Jedyna opcja to miernik. Najpierw sprawdź czy jest ladowanie choc gdyby nie bylo to na pewno świeciłaby kontrolka. Później zatrzaśnij zamek w drzwiach (dwa kliknięcia) i zostaw otwarte. To samo z maska, otwórz ja zatrzaśnij zamek maski. Zamknij z pilota zamek i w takim stanie odczekaj chwile. Zdejmij kleme na aku minusowa. Wepnij miernik ustawiony na pomiar 10A (czarny do com, czerwony do 10ADC) czerwony kabel do klemy czarny do słupka - w aku. Tak połączony miernik zostaw i odczytaj co pokazuje. 0,01 - 0,03 to pomiar normalny. Kazda inny swiadczy ze cos kradnie. Wtedy majac wczesniej otwarte drzwi, wyciagasz po kolei bezpieczniki i obserwujesz czy spada. Ściągnij sobie schemat skrzynki bezpiecznikowej żebyś wiedział co jest co.

U mnie wyszlo ze radio bierze i czasami cos w drzwiach, nie zawsze ale czasami jak sie podoba to cos bierze. Pytalem kolegow co to moze byc w drzwiach. Narazie nikt nic nie odpowiedzial. Z 0,54A po wylaczeniu radia spada do 0,36 i po kilkukrotnym zamknieciu drzwi wskazuje wzorcowo jak sie ulozy 0,01.

Zagłębiając sie w temat na forum moze byc wiele przyczyn. Czeste przypadki to radio (bezpiecznik 42), moduł komfortu i wiele wiele innych. Do póki nie zmierzysz to nie będziesz wiedział. Także miernik w łapki i jazda z tematem.

PZDR


KINKEY
FAN AC MILAN 7 KOLEJARZ RAWICZ

przemek_gra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:20

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: przemek_gra » czw sty 23, 2014 10:58

Zrobiłem tak jak radzi KINKEY. Chwilę po podłączeniu miernik pokazywał ponad 0,60 aby po chwili ustabilizować się na 0,10. Po wyjęciu bezpiecznika od radia miernik wskazuje 0,03 czyli z tego co pisze KINKEY to ok. Wychodzi na to, że albo roczny aku jest do bani albo coś nie tak z alternatorem.

Jak mogę sprawdzić sam akumulator?



KINKEY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 10, 2006 17:00
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: KINKEY » czw sty 23, 2014 12:17

przemek_gra pisze:Zrobiłem tak jak radzi KINKEY. Chwilę po podłączeniu miernik pokazywał ponad 0,60 aby po chwili ustabilizować się na 0,10. Po wyjęciu bezpiecznika od radia miernik wskazuje 0,03 czyli z tego co pisze KINKEY to ok. Wychodzi na to, że albo roczny aku jest do bani albo coś nie tak z alternatorem.

Jak mogę sprawdzić sam akumulator?


No masz winowajce wychodzi na to ze to radio skoro spadlo Ci do 0,03. Odlacz radio z kostek i zrob jeszcze raz ten pomiar. Wtedy bedzie wiadomo czy samo radio czy jeszcze gdzies na kablach cos sie dzieje. Tak mi sie wydaje.

Co do alternatora to chyba powinien byc ok. U mnie kiedys jak altek wysypal sie to walila kontrolka po oczach a wiec chyba nie altek. Zreszta to idzie sprawdzić. Zrob tak wez miernik. Ustaw go na 20DCV (czarny kabel do Com, czerwony do V omega - druga dziurka bodajże) i na odpalonym silniku przyloz czerwony do plusa na aku a czarny do minusa. Powienien pokazywać około 14,30 - 14,50. Bedzie to świadczyć o tym ze altek pracuje poprawnie i laduje akumulator. Potem zrob ten sam pomiar na odpalonym ale dodatkowo zalacz swiatla dlugie, dmuchawe, radio i ogrzewanie szyby czyli obciazysz go i wtedy zmierz miernikiem. Powinno trosze spasc ale niewiele wiec nadal powinno byc ponad 14 na mierniku. Wtedy masz pewnosc calkowita ze alternator wyrabia na 100%.

Z samym akumulatorem zrob jeszcze inaczej. Zeby go sprawdzic czy trzymie to wez miernik tak samo ustawiony jak wyzej i na wylaczonym silniku zrob ten pomiar. Powinien miec cos w granicach 12,5. Mozliwe ze jest troche rozladowany wiec go podlacz do prostownika albo zrob jakas trase to sie podladuje i wtedy zmierz na wylaczonym ile ma, zapamietaj ten pomiar. Odlacz klemy od aku i zostaw go tak na noc odłączonego albo nawet na cały dzień czy dwa nawet. Po takiej przerwie zmierz znowu tak wlasnie odlaczony aku. Nadal powinien miec 12,5 lub niewiele mniej od zapamietanego pomiaru. Swiadczyloby to ze aku sam w sobie trzyma wiec powinien byc sprawny.

Przeprowadz te testy. Ale wychodzi na to ze to radyjko ci zabiera prad. Teraz pytanie do bardziej wtajemniczonych co z tym fantem zrobic. Wymiana radia????


KINKEY
FAN AC MILAN 7 KOLEJARZ RAWICZ

Awatar użytkownika
MK2_DZA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 22:00
Lokalizacja: DZA/DDZ

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: MK2_DZA » czw sty 23, 2014 17:42

Pisalem o tym kilka postow wyżej i jak widać miałem racje:) zależy jakie radio kolega posiada:)



Wysłane z Nokia lumia 625 za pomocą Tapatalk


Moje MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=534603
Moje MK2 -
ETKA ONLINE!
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
KLIKAMY "CarProg2", WYBIERAMY AUTO I DALEJ JUŻ Z GÓRKI ;-)

przemek_gra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:20

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: przemek_gra » czw sty 23, 2014 17:52

Moje radio to naviheven za 100 zł
Coś takiego
https://www.google.pl/search?q=naviheav ... B800%3B303" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MK2_DZA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 22:00
Lokalizacja: DZA/DDZ

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: MK2_DZA » czw sty 23, 2014 18:46

Na początek mozesz sprobowac po prostu wyciągać panel:)

Wysłane z Nokia lumia 625 za pomocą Tapatalk


Moje MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=534603
Moje MK2 -
ETKA ONLINE!
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
KLIKAMY "CarProg2", WYBIERAMY AUTO I DALEJ JUŻ Z GÓRKI ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości