wentylator chłodnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 01, 2012 15:43
Lokalizacja: Pisarzowice

wentylator chłodnicy

Post autor: Giero » śr sty 08, 2014 21:59

więc problem polega na tym że nie działa mi pierwszy bieg w wentylatorze chłodnicy więc wypadało by go wymienić... tylko wiadomo to jest Golf!! milion części;/ orientuje się ktoś jakiej mocy ma być wentylator chłodnicy Vw Golf Gti 1,8 kat 107km?. dzwoniłem do sklepu to są trzy wentylatory i teraz który wybrać??



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

wentylator chłodnicy

Post autor: -V.A.G- » śr sty 08, 2014 22:19

na szrocie dobry koszt 30zł

Kod: Zaznacz cały

tylko wiadomo to jest Golf!! milion części
a to inne nie maja tylu czesci ? :rozpacz:


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

ozzy1979

wentylator chłodnicy

Post autor: ozzy1979 » czw sty 09, 2014 07:08

Giero pisze:tylko wiadomo to jest Golf!! milion części;
Po co wypisujesz farmazony?
Giero pisze:dzwoniłem do sklepu to są trzy wentylatory i teraz który wybrać??
Pierwszy od prawej :rotfl: A tak powaznie to jaki masz problem?? Bierzesz stary w łapę, ciśniesz do sklepu i chyba po problemie??



Giero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 01, 2012 15:43
Lokalizacja: Pisarzowice

wentylator chłodnicy

Post autor: Giero » czw sty 09, 2014 19:38

no tak gdyby to było takie proste...wszystkie trzy wentylatory niczym się nie różną poza mocą...wielkość ta sama wszystko to samo nawet kostki... różnią się tylko zawartością silniczka(przełożeniem) którego oczywiście nie da się porównac bo jest obudowany... Jedynie co to tylko sa opisane na naklejce której mój wentylator nie posiada. I teraz pytanie czy wziąć ten najmocniejszy czy szukać coś po szrotach



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

wentylator chłodnicy

Post autor: -V.A.G- » pt sty 10, 2014 23:30

szukaj na szrocie ,dodam tylko ze jak dobrze pomyslisz to kazdy mozna wsadzić :grin:


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Giero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 01, 2012 15:43
Lokalizacja: Pisarzowice

wentylator chłodnicy

Post autor: Giero » sob sty 11, 2014 17:58

no bd coś myślał;) dzięki chłopaki za pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wentylator chłodnicy

Post autor: Paweł Marek » sob sty 11, 2014 18:33

kolego niema w silniczku żadnego przełożenia, różnia się mocą. jeśli nie masz na starym silniczku numeru albo naklejki po których łatwo z pomoca netu roszyfrujesz moc, to bierz pierwszy z brzegu. Podanie rodzaju silnika nie starczy bo zależnie od przeznaczenia samochodu były montowane różne silniczki . Ale każdy wydoli ma tylko wtyczka pasować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

wentylator chłodnicy

Post autor: spirit77 » sob sty 11, 2014 18:41

Różniły się mocą, wszystkie mają taką samą średnicę czyli 280 mm. Standardowy ma moc 60/100 W, do klimy miał moc 120/200 W lub 150/250 W. Nie bierz najsłabszego bo warto mieć trochę wydajniejsze chłodzenie, jak możesz to bierz któryś z wersji z klimą. Ja mam w jednym sciro 150/250 W i w najgorsze upały w korkach jeszcze drugi bieg się nie włączył.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Giero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 01, 2012 15:43
Lokalizacja: Pisarzowice

wentylator chłodnicy

Post autor: Giero » ndz sty 12, 2014 00:31

no w końcu konkretne odpowiedzi!;) jeszcze jednak można liczyć na wypowiedzi konkretnych ludzi!;) dzięki chłopaki za pomoc;) w takim razie biorę wydajniejszy;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości