Gasnący xenon

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gapa006
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt maja 14, 2010 22:42
Lokalizacja: RR

Gasnący xenon

Post autor: Gapa006 » sob sty 04, 2014 18:12

Cześć panowie. Mam następujący problem : Posiadam oryginalny xenon w Golfie IV, problemem jest gasnące jedno światło. Wymienione są żarniki na oryginalne Philipsa, startery są ok i przetwornice też, co może być tego przyczyna ? Jest sens zakładać przekaźnik do świateł ? Czy jest możliwe że problem leży po stronie ładowania ? Bezpieczniki wymieniałem żeby wykluczyć że może się przegrzewać i rozłączać . Będę wdzięczny za pomoc .



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Gasnący xenon

Post autor: Sokol9185 » pn sty 06, 2014 20:30

kolego kiedyś u mnie zauważyłem że jak zasilanie na xenonie jest większe niż 14.7 to xenon gaśnie a co do tego co ty mówisz nie wiem ale stawiał bym na przetwornicę mógł byś podmienić z tej działającej na tą gasnącą to by było wiadomo na pewno czy to nie przetwornica


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Gasnący xenon

Post autor: Fastener » wt sty 07, 2014 22:53

Wiesz co ja bym stawiał na przetrwonice jeśli po zaświeceniu samo gaśnie a jeśli jedna lampa zawsze się nie zapala bądź zapala się po kilku zapaleniach to starter. Możesz także obadać wtyczkę która wchodzi do niedziałającej lampy.



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Gasnący xenon

Post autor: Antonioo » śr sty 08, 2014 19:19

tak jak kolega pisał. Zamien przetwornice poprostu i zobacz co sie bedzie dalej działo. U mnie też tak sie działo aż przetwornica wkońcu siadła i wcale nie odpalało xenonu


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Gapa006
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt maja 14, 2010 22:42
Lokalizacja: RR

Gasnący xenon

Post autor: Gapa006 » śr sty 22, 2014 23:56

A możliwe jest że problem leży gdzieś po stronie instalacji w samochodzie ? Jak będę miał chwilę podmienię przetwornice stronami .



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Gasnący xenon

Post autor: Sokol9185 » czw sty 23, 2014 09:32

raczej nie bo jak by tak było to albo by się nie zapalały w ogóle albo gdyby coś przywierało rozładowywało by akumulator ale jak byś to chciał sprawdzić to multimetr w dłoń i lecisz po kablach ale wątpię by tak było


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości