AAZ brak kontrolek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

AAZ brak kontrolek

Post autor: devill4 » sob sty 04, 2014 17:37

Jak w tytule brak kontrolek, silnik kręci normalnie ale nie odpala. Na krótko sprawdzone przez podanie + na pompę auto zapaliło.
Z rozpędu wymieniłem kostkę stacyjki ale dalej bez zmian.
Sprawdzone bezpieczniki wszystkie i oczywiście żadnego spalonego. Skrzynka bezpieczników oglądana ale jakiejś luźnej kostki nie znalazłem ale w tym gąszczu kabli to mogłem coś przeoczyć. No i jeszcze zauważyłem, że po przekręceniu kluczyka załącza przekaźnik nr 18 tzn raz pyknie.
Który przekaźnik odpowiada za odcięcie paliwa na pompie?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

AAZ brak kontrolek

Post autor: jeryk10 » ndz sty 05, 2014 19:37

volkswagengroup, Przekaźnik 167 ale nie w AAZ .devill4, sprawdź dobrze bezpieczniki szczególnie bezpiecznik nr 15 .Czy posiadasz alarm fabryczny .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

AAZ brak kontrolek

Post autor: devill4 » ndz sty 05, 2014 22:52

Dokładnie żadnego takiego przekaźnika tam nie ma. Ze schematów wyszło, że ze stacyjki(styk 15) idzie zasilanie bez żadnych przekaźników na pompę i dalej na kontrolki itp więc musiałem wziąć w rękę miernik i szukać.
No i właśnie sprawdzając po kolei kable znalazłem miejsce gdzie po drodze był wpięty niefabryczny alarm ( nie działał od momentu zakupu czyli jakieś 8 lat). Znalazłem oba końce przeciętego ori przewodu polutowałem i działa :bajer:
W wolnej chwili będę go musiał całkiem wyciąć bo zajmuje prawie tyle miejsca co ori wiązka, a do tego jak widać można mieć trochę problemów :)

jeryk10 dzięki za podpowiedz :) co prawda auto już od 16 było na chodzie ale jakbym nic nie znalazł to trafiłeś dokładnie z problemem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości