Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: pinstonvw » śr sty 01, 2014 13:07

Witam noworocznie ;)

Nie wiem czy temat był już poruszany ale nie mogłem się doszukać odpowiedzi. Rozchodzi się o sposób działania podgrzewanych lusterek w Golfie IV. Żeby działały wiadomo trzeba włączyć ogrzewanie tylnej szyby co jest niewygodne (nie w każdym modelu). W Passacie b5 takie podgrzewanie działa bezpośrednio z poziomu przełącznika regulacji lusterek.
W jaki sposób przerobić instalację żeby grzanie odbywało się bezpośrednio z przełącznika L/P lusterka?

Pozdrawiam


...

dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: dawmor » czw sty 02, 2014 13:38

Możesz rozwinąć ostatnie zdanie? W jaki sposób chcesz z przełącznika uruchamiać grzanie luster ?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: pinstonvw » czw sty 02, 2014 16:42

Tak jak jest to w innych modelach w których to działa w ten sposób tzn. ustawiam przełącznik w pozycję grzania i lusterka się grzeją. Przełączam w pozycję lewego lub prawego lusterka i przestają grzać. Nie muszę do tego uruchamiać ogrzewania tylnej szyby jak robię to teraz.


...

dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: dawmor » czw sty 02, 2014 17:23

A masz pozycje grzania w przełączniku ?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: pinstonvw » czw sty 02, 2014 17:43

Gdybym nie miał tej funkcji w przełączniku to nie zawracałbym nikomu głowy :bajer:


...

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: jhosef » pt sty 03, 2014 12:33

Nie widziałem obu schematów ale szczerze to nie wiem czy nie szkoda zachodu. Ja mam w Polo sterowanie przez joy. Ma to oddzielny przekaźnik z tego co pamiętam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: Qto » pt sty 03, 2014 15:10

jhosef pisze:szkoda zachodu
też tak myślę

Jest dodatkowy przekaźnik sterowany właśnie z przełącznika luster...trzeba ten przekaźnik dołożyć, przerobić troszkę wiązki drzwiowe, i do samych drzwi dać kabelki od przekaźnika



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: pinstonvw » pt sty 03, 2014 19:41

Uuuuuuuu to jednak szkoda zachodu :D


...

KrOlikk
Czarna bestia w TDi
Czarna bestia w TDi
Posty: 99
Rejestracja: sob sty 19, 2013 17:41
Lokalizacja: LJA

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: KrOlikk » pt sty 03, 2014 22:15

a nie da rady dac kabla od podgrzewania lusterek do pinu w przelaczniku w ktorym wystepuje prad po przekreceniu na grzanie luster ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: Qto » sob sty 04, 2014 12:28

KrOlikk pisze:a nie da rady dac kabla od podgrzewania lusterek do pinu w przelaczniku w ktorym wystepuje prad po przekreceniu na grzanie luster ?
nie



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: grg474 » sob sty 04, 2014 14:13

Qto pisze:Jest dodatkowy przekaźnik sterowany właśnie z przełącznika luster...trzeba ten przekaźnik dołożyć, przerobić troszkę wiązki drzwiowe, i do samych drzwi dać kabelki od przekaźnika
nieprawda
Qto pisze: a nie da rady dac kabla od podgrzewania lusterek do pinu w przelaczniku w ktorym wystepuje prad po przekreceniu na grzanie luster ?


nie
też nieprawda.
Akurat w tym przypadku się mylisz.
Objaśniam zasadę.
1. włączanie przyciskiem od grzania tylnej szyby - prąd z włącznika z wtyczki 7 pinowej pin3 idzie do modułu komfortu do pinu 1 wtyczki 23 pinowej (w przypadku modułu komfortu 1J0 959 799) (moduł 1C0 959 799 pin 16)
2. włączanie włącznikiem od regulacji luster z hologramem grzania luster. Z bezpiecznika 5 idzie kabel niebiesko/czarny 0,5mm do pinu 2 wtyczki 10 pinowej w słupku kierowcy (wtyczka obsługi drzwi kierowcy), a stamtąd do włacznika - regulatora lusterek pin 7. Po włączeniu włącznikiem wraca z włącznika regulacji luster in 9 do wtyczki słupka A pin 6 a stamtąd do pinu 1 wtyczki 23 pinowej modułu komfortu
Czyli cała robota to pociągnięcie 2 przewodów
w przypadku np wersji - sam centralny i lusterka idą kable bezpośrednio z włącznika grzania szyby ale tam włącznik nie ma opcji włączania grzania luster


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: Qto » sob sty 04, 2014 15:45

faktycznie...można zrobić tak jak Kolega grg474 napisał. Dodatkowo można odpiąć istniejący kabel przy komforcie w pinie nr 1 wtyczki T23 aby grzanie luster nie załączało się przy włączeniu grzania szyby - wtedy grzanie luster będzie działać jedynie z "dżojstika"



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: grg474 » sob sty 04, 2014 16:04

Qto pisze:Dodatkowo można odpiąć istniejący kabel przy komforcie w pinie nr 1 wtyczki T23 aby grzanie luster nie załączało się przy włączeniu grzania szyby
to musimy odpiąć - inaczej może wracać zwrotny prąd do włącznika grzania szyb (chyba że na tym kablu idącym z włącznika szyb damy diodę zaporową) a stamtąd (nie testowałem ale jeśli jest tak jak myślę) iść na tylną szybę - wtedy mógłby wystąpić problem przepalania bezpiecznika i włącznika luster

Moja wina że nie napisałem o odcięciu tamtego kabla Qto - dobrze że zwróciłeś na to uwagę :pub:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - przeróbka

Post autor: pinstonvw » sob sty 04, 2014 20:59

grg474 pisze:w przypadku np wersji - sam centralny i lusterka idą kable bezpośrednio z włącznika grzania szyby ale tam włącznik nie ma opcji włączania grzania luster
Tak się właśnie składa, że mam wersję sam centralny i lusterka (moduł jeden wtyk) i posiadam przełącznik z funkcją grzania luster.
Ale jest nadzieja żeby to ustrojstwo przerobić także będę grzebał niebawem.
PS. jaki powinien być ten joystik do sterowania z moim modułem (jedno wtykowym)? Ja mam raczej przekładańca bo posiadam nawet funkcję składania lusterek, a takich nie mam.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości