Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: wojtas_GT » pn gru 09, 2013 13:09

Pytanie do montażystów i posiadaczy takiego radia lub znających się dobrze na niuansach Pioneerów i wiązek radiowych w MK4.

Witam, kupiłem nowe radio (a właściwie żona mi kupiła, bo spaliłem poprzedniego pioneera) nowy model na 2014 rok Pioneer DEH-X3600UI. Rzecz w tym, że poprzedniego pioneera uszkodziłem z własnej głupoty, ale pozostała mi w aucie po nim instalacja, która działała na zasadzie, że jak włożyłem kluczyk i przekręciłem, to się włączało, a jak wyjmowałem kluczyk (po dojechaniu do celu) radio samo gasło, co jest dla mnie wygodne, nic nie muszę robić i nie zapomnę. Oczywiście pamięć była trwała, w oryginalnej pioneerowej wiązce były zamienione kolorami kable zasilające, bo jak były razem kolorami to gubił pamięć. Tak było ze starym radiem, sprzed chyba 3-4 lat.
Teraz wpiąłem to nowe radio w tę samą wiązkę i jest tak, że (oczywiście pamięć jest) jak wyjmę kluczyk to radio gra dalej, trzeba je ręcznie wyłączyć przyciskiem, ale jak już wyłączę ręcznie - to nie można go bez kluczyka włączyć (czyli jakby jest zależność od stacyjki, ale nie taka jak chcę, by radio gasło). Jeszcze dodatkowo jest jakoś tak pokombinowane, czego nie miałem wcześniej, że zanim nie zgaszę radia po tym jak wyjmę kluczyk, to nie zapala mi się oświetlenie w kabinie (VW Golf 4, 2000r.) - takiego myku nie było ani z oryginalnym radiem na kasety, które też mam, ani z poprzednim Pioneerem - może od 3-4 lat firma zamieniła jakieś piny w oryginalnej kostce wiązki (przyznam, że nowa leży w domu, bo po co miałem ja wymieniać, wygląda niby tak samo, nie zwróciłem szczegółowej uwagi na piny zasilające, ale raczej są tak samo).
Czy może firma Pioneer wprowadziła taki system, że ich radia już nie gasną i trzeba je gasić ręcznie, ale się nie włączą ponownie bez klucza? Może gasną po jakimś czasie? Instrukcja po polsku jest tragiczna, DSV nie zadało sobie trudu w szczegółowym tłumaczeniu, jak przystało na importera niestety, mało tego, na oficjalnej polskiej stronie jest też tylko eng i to tak okrojona, jak ta w pudełku - kurcze, co to za metody, że nie ma szczegółowego wypisu co jak działa!?. A może ja coś źle podłączyłem, ale pamięć jest i niby-zależność od klucza też? Dodam, że opcja PW SAVE (oszczędzanie energii) jest włączona, bo jak jest wyłączona to po zgaszeniu radia i gdy kluczyk jest w stacyjce - świeci się podświetlenie i zegar, a tak nie. Musze też zmierzyć pobór spoczynkowy, więc raczej czeka mnie i tak wyjęcie jeszcze raz radia z półkieszeni - to mogę pozamieniać, ale wtedy chyba zniknie podtrzymanie pamięci (chodzi mi o pomiar po zdjęciu klema, szeregowo bez radia i z radiem, kiedyś z poprzednim radiem zainstalowanym w aucie, aktywnym alarmem itp. pobór był właściwy, poniżej 0,05A - wiadomo, nowe radio to warto się upewnić, zima idzie :hmm: ).



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: Jarek_NS » pn gru 09, 2013 14:59

Na początek to bym założył wiązkę od tego radia, jak miałem pionka model 2012 to gasł razem z wyjęciem kluczyka. U ciebie coś jest nie tak bo dodatkowo zaburzona jest funkcja oświetlenia, jak spaliłeś poprzednie radio to nie dostał po pupie moduł komfortu? podepnij ori radio jak masz i zobacz czy podświetlenie będzie dobrze działać.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

grzesiek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 19, 2013 00:34
Lokalizacja: Krosno

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: grzesiek82 » pn gru 09, 2013 16:09

Posprawdzaj wiązkę przewodów idących do radia, zasilanie i kabel masowy. Może jak uszkodziłeś poprzednie radio to narobiłeś też zniszczeń w instalacji - i nie tylko tej od kostek ISO do radia ale raczej tej samochodowej.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: wojtas_GT » wt gru 10, 2013 00:04

Nie nie. Spalenie było na takiej zasadzie, że dotknąłem odizolowanym kabelkiem sterującym anteną itp. do masy włączonego radia(+ po włączeniu radia wprost z końcówki mocy) i spaliłem końcówkę mocy, wytopiłem ją (radio i tak poszło na allegro, bo miało idealny stan panela i CD). Potem na 3 miesiące włożyłem oryginalne, kasetowe i wszystkie funkcje oświetlenia, wyłączania itp działały jak trzeba, zresztą idealnie tak samo jak z tym pioneerem poprzednim. Wiązkę wtedy nawet nie wyjmowałem z wnęki, tylko wypiąłem ISO i włożyłem to co było oryginalnie w aucie w radio. Sama wiązka Pioneer została, bo miałem podosztukowywane kable do tylnych głośników (nie chciałem pruć i przerabiać kostki w aucie to naciąłem wiązkę z pioneera - nie przeszkadza. teraz dopiero jaja się ukazały, bo właśnie ten nowy model niby dobrze jest wpięty (na serio wiązka taka sama, w plusach tylko 2 kable), pamięć trzyma, nie włączy się bez klucza - ale nie gaśnie jak się go wyjmie, no i to oświetlenie to już w ogóle ogień.

Jutro rano jadę po nowy akumulator, przy okazji (pomierzę pobór spoczynkowy) spróbuję jak zdążę przed robotą wysunąć radio i np. zamienić oba kable, ale jak straci podtrzymanie to skapituluję chyba. Słyszałem kiedyś o jakichś radiach, lata temu, że po wyjęciu klucza biorą prąd z podtrzymania, cały czas go biorą właściwie, a ten tylko steruje, dodatkowy. Poza tym gdzieś w necie pisało, że "Pioneer zaleca podłączenie radia tak, by nie dało się go włączyć bez kluczyka, bo inaczej pobiera więcej prądu w spoczynku, z panelem" - ale nie piszą nic że gaśnie, to pisało w teście tego radia, modelu, nota bene kiedyś miałem przez kilka lat model Pioneer 3600MP - zbieg okoliczności ten numer, jedno z pierwszych na MP3, po prawie 1000zł wtedy i właśnie jak było podłączone na sztywno i zostawał panel (pełny, odchylany i podświetlany po włożeniu) to moment siadał akumulator, sprawdziłem że jak sięwyjęło panel to auto brało tyle ile trzeba, poniżej 0,05A, a z panelem chyba 10x więcej, w końcu przerobiłem po stacyjce i był spokój (radio sprzedałem w 100% sprawne, bo zmieniłem MK3 na 4 i się gryzło.
Nie chce mi się tylko wierzyć w to oświetlenie... hmm. Może coś jutro się okaże.



grzesiek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 19, 2013 00:34
Lokalizacja: Krosno

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: grzesiek82 » śr gru 11, 2013 19:55

Jak będziesz sprawdzał to odłącz radio (oraz kable zasilające) i zobacz co jest z oświetleniem samochodu. Jak będzie ok to znaczy że albo wiązka albo nowe radio.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: wojtas_GT » czw gru 12, 2013 11:03

Miałem już to zrobić, ale sklep na allegro z Mysłowic, handlujący akumulatorami to oszust, sprzedaje stare, zleżałe akumulatory (nie doładowywane od ponad pół roku, ponżej 12,5V) i musiałem jechać gdzie indziej i brakło mi czasu na wymianę, dobrze że ma się tych kolegów po hurtowniach... Może jutro się uda, poodłączam po jednym kablu i zamienię - zobaczę i napiszę.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Pioneer DEH-X3600UI model2014r - Podłączenie problem

Post autor: wojtas_GT » sob gru 14, 2013 00:07

Problem rozwiązałem jak zazwyczaj (nie zawsze, ale zazwyczaj) sam. Radio i podświetlenie wnętrza zachowuje się tak jak trzeba, jak z fabrycznym radiem wcześniej i tym zepsutym pioneerem - gaśnie i włącza się samo z kluczem. Powodem było zmostkowanie zasilania na antenę na czas wyjęcia spalonego pioneera tak by było tam zasilanie z radia po stacyjce, a nie po włączeniu radia - usunąłem własny mostek i po problemie, jest dobrze.
Temat do zsypu/zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości