1.6 16V + gaz + alarm: mocniejszy czy standardowy aku?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Drusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 19, 2011 15:20

1.6 16V + gaz + alarm: mocniejszy czy standardowy aku?

Post autor: Drusek » ndz lis 24, 2013 15:29

Chce wymienić akumulator. Obecny ma parametry 64Ah 520A (aby zobaczyć jakiej firmy musiałbym wyjąć). Poszukałem, że do mojego Golfa powinienem wrzucić ok 53Ah i ok 530A.
Dlatego teraz pytanie czy to, że mam gaz i alarm wpływa na to jaki potrzebuję aku? (no bo obecny ma trochę inne parametry)



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

1.6 16V + gaz + alarm: mocniejszy czy standardowy aku?

Post autor: devill4 » wt lis 26, 2013 18:18

Alarm i lpg nie mają wpływu na wybór akumulatora. Oczywiście oba te elementy muszą mieć niski pobór prądu na postoju ale to zupełnie inna sprawa.
Jeśli nie miałeś w zimę problemów z rozruchem oraz nie masz mocno rozbudowanej elektryki i nagłośnienia to został bym akumulatorze o obecnych parametrach . Większa pojemność akumulatora taka jaką obecnie posiadasz przyda się w okresie zimowym :)



ozzy1979

1.6 16V + gaz + alarm: mocniejszy czy standardowy aku?

Post autor: ozzy1979 » wt lis 26, 2013 20:38

devill4 pisze:Większa pojemność akumulatora taka jaką obecnie posiadasz przyda się w okresie zimowym
Tylko jak silnik jest trupem i trzeba go chełtać... Silnik w idealnym stanie odpala bez problemu na pojemności deklarowanej przez producenta.
Większa pojemność ma uzasadnienie jedynie pod względem trwałości. Ja w Mk2 mam 74 Ah i jest ok :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości