Problem ze światłami / postój

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

M-I-K-I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 25, 2013 19:50

Problem ze światłami / postój

Post autor: M-I-K-I » sob lis 16, 2013 23:31

Witam! Mam następujący problem: po włączeniu świateł pozycyjnych zapala się tylko podświetlanie tablicy rejstracyjnej, gdy załączę światła mijania zapalają się one jak również podświetlenie tablicy rejstracyjnej. Nie działają natomiast wszelkie inne postojówki łącznie z podświetleniem zegarów, climatronica itp. <--- załączają się one, gdy włączę światłą przeciwmgłowe ( one same działają normalnie ). Dodatkowo gdy załączę światła drogowe postoje i podświetlenia gasną... Co może być przyczyną ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem ze światłami / postój

Post autor: Waqa » ndz lis 17, 2013 00:05

jak masz od kogo to podmień włącznik świateł i sprawdź czy wszystko wróci do normy.



M-I-K-I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 25, 2013 19:50

Problem ze światłami / postój

Post autor: M-I-K-I » ndz lis 17, 2013 10:39

Nie bardzo mam od kogo podmienić... Ew. A3/Leon będą kompatybilne pod względem wtyczki ? Wiesz może jak wyciągnąć w golfie przełącznik bez rozbierania tych plastików pod kierownicą ?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem ze światłami / postój

Post autor: Waqa » ndz lis 17, 2013 10:49

wciskasz pokrętło i przekręcasz w pozycje postojowych i wyciągasz :bajer:



M-I-K-I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 25, 2013 19:50

Problem ze światłami / postój

Post autor: M-I-K-I » ndz lis 17, 2013 21:46

Podmieniłem włącznik i nic, ale znałazłem problem. Były nim przepalone 2 bezpieczniki 5A (22 i 23). Przyczyna leżała w tunigowych reflektorach, które mam już od jakiegoś czasu - przewód do przeciwmgielnych był oryginalnie zmostkowany z pozycyjnymi. Dlatego mimo spalonych bezpieczników po włączeniu przeciwmgielnych pozycyjne zapalały się. Myślę że bezpieczniki się uszkodziły gdy przypadkiem przy wyłączonej stacyjce ruszyłem manetką kierunkowskazów - w tedy zamiast po jednej ze stron, zapaliły się wszystkie pozycyjne co przeciążyło układ(bezpiecznik). Taką mam przynajmniej teorię :) Narazie wszystko działa, zworki przy lampach oczywiście rozdzieliłem. Dziękuję za pomoc, jest mi bardzo miło, że uzyskałem wsparcie w tych trudnych dla mnie chwilach. Pozdrawiam serdecznie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości