Shift light-montaż i jeszcze woltomierz/termometr

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Shift light-montaż i jeszcze woltomierz/termometr

Post autor: michael.golf » wt lis 12, 2013 10:51

witam kolegów,
chcę zakupić taki Shift light:
http://allegro.pl/shiftlight-shift-ligh ... 35727.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i nie bardzo wiem gdzie go podłączyć,
plus po stacyjce i masa to jet oczywiste ale nie wiem gdzie podłączyć sygnał z cewki zapłonowej,
może któryś z kolegów wie do którego kabla podłączyć ten sygnał z cewki zapłonowej.
pytałem sprzedawcę i odpisał mi:
..."można się podłączyć pod obrotomierz lub pod cewkę załonową"...
pod cewkę zapłonową mam próbować po kolei pod kable aż zacznie działać,
ale wygodniej by mi było podłączyć do obrotomierza ponieważ kontrolkę będę miał w liczniku.
- pyt.1 - do którego kabla w wiązce idącej do licznika trzeba podłączyć ten sygnał z cewki zapłonowej ???
- pyt.2 - czy trzeba podłączyć go gdzieś do płytki obrotomierza w liczniku czy można do tej gróbej wiązki kabli idącej do licznika ???
potrzebuję konkretnej pomocy gdzie mam ten kabel podłączyć ponieważ się na tym nie znam i jedynie mogę polegać na waszej pomocy.
montaż będzie w:golf III, 1996 rok, silnik 1,8 litra AAM, licznik MOTOMETER 1HO.919.861.C INDEX:26.
dzięki za pomoc.
pozdrawiam.
p.s.inny sprzedawca odpisał mi że trzeba podłączyć do sygnału TACHO:
..."Sygnał TACHO można znaleźć np na płytce z licznikami - on steruje obrotomierzem"...
Ostatnio zmieniony wt lis 12, 2013 16:14 przez michael.golf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Re: Shift light-montaż

Post autor: Karmel » wt lis 12, 2013 13:59

wszystkie punkty które opisałeś to ten sam zielony przewód, dostęp w:
U1/06 skrzynki bezpieczników
pin 2 cewki, pin 2 halla
lub pin 10 licznika.


Obrazek

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Shift light-montaż

Post autor: michael.golf » wt lis 12, 2013 16:13

Karmel, wielkie dzięki kolego za pomoc.
czyli mam podłączyć do pinu 10 w tej kostce idącej do licznika ???

Obrazek

http://www.vwgolf.pl/porady/pinout-licz ... po-89roku/" onclick="window.open(this.href);return false;
10.Syngal obrotomierza – z cewki (benzyna) lub z wyjscia W alternatora (diesel)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mam jeszcze jedno pytanie co prawda nie o shift light ale nie chcę otwierać nowego tematu...
kupiłem taki woltomierz z termometrem:
http://allegro.pl/woltomierz-motocyklow ... 58977.html" onclick="window.open(this.href);return false;
poniżej schemat podłączenia

Obrazek

pyt.1 - gdzie najlepiej w kabinie podłączyć kabel plusowy woltomierza który mierzy napięcie w aucie ???
wiem że pod +12 volt po zapłonie ale chodzi mi o to żeby woltomierz nie przekłamymał jakie jest ładowanie,
czy mogę obojętnie do którego kabla w kabinie z +12 volt po zapłonie podłączyć,czy może lepiej bezpośrednio do akumulatora
a może jeszcze lepiej do alternatora ???
pyt.2 - gdzie w golfie III najlepiej założyć CZUJNIK TEMPERATURY ???
myślałem o miejscu gdzie oryginalnie jest czujnik temeratury MFA w golfie czyli w przednim zderzaku,czy może lepiej gdzieś indziej założyć ???
nadal liczę na waszą rade...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości