Sharan co to za czujnik, gdzie powinien się znajdować?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Sharan co to za czujnik, gdzie powinien się znajdować?

Post autor: Adz@r » śr paź 30, 2013 22:36

Witam! tak jak w tytule jestem w trakcie wymiany nagrzewnicy w sharanie i już miałem zakładać deskę rozdzielczą gdy nagle rzucił mi się w oczy chyba czujnik albo coś podobnego. Chciałbym go umieścić we właściwym miejscu. Gdzie powinien on się znajdować? oraz jaką spełnia rolę? sporo googlowałem po numerach seryjnych i jedyne co znalazłem to info, że to jest "Sun sensor" ale wiele mi to nie mówi. Liczę na szybką odpowiedź, bo siedzę w garażu i to mi blokuje robotę. A przy okazji jeszcze spytam, przy małą trójkątnej szybce od strony kierowcy mam jakąś wtyczkę wolną oraz z słupka A od strony kierowcy też jakaś biała wtyczka jest wolna, oraz od strony komory przy czujniku temperatury przy samej grodzi jest wolna spora kostka na dwa piny. Może ktoś wie gdzie albo do czego powinny być wpięte ? Aktualnie głównie chodzi mi o tą której foto podsyłam, wiązka do tego czujnika wychodzi z wiązki m.in do wentylatora, i silniczków sterujących klapami. Pozdrawiam :pub: Dodam jeszcze, że piny do tego czujnika są bardzo cienkie, podobne do tych od poduch.

https://www.dropbox.com/sh/cw46gyz399fa5uq/ZUodvPF1py" onclick="window.open(this.href);return false;

Auto to Volkswagen Sharan 2.0B Manual, 1998r Climatronik. Numery czujnika 7M0.907.539 SIEMENS //Sorki Qto, za brak takiego info ale siedzę na telefonie i mi się spieszy :banghead:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Sharan co to za czujnik, gdzie powinien się znajdować?

Post autor: grg474 » śr paź 30, 2013 23:12

Adz@r pisze: Gdzie powinien on się znajdować? oraz jaką spełnia rolę? sporo googlowałem po numerach seryjnych i jedyne co znalazłem to info, że to jest "Sun sensor" ale wiele mi to nie mówi
czujnik nasłonecznienia


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Sharan co to za czujnik, gdzie powinien się znajdować?

Post autor: Adz@r » śr paź 30, 2013 23:24

Dzięki za odpowiedź, ale możesz wiesz gdzie powinien się on znajdować? Bo nie wydaje mi się aby sobie wolno gdzieś leżał pod dechą.

// Udało mi się ogarnąć, powinien być po środku przedniej szyby przy samym dole. Dzięki za pomoc :pub:
Ostatnio zmieniony śr paź 30, 2013 23:28 przez Adz@r, łącznie zmieniany 1 raz.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Sharan co to za czujnik, gdzie powinien się znajdować?

Post autor: Eyk88 » śr paź 30, 2013 23:28

W Golfie 4 jest zamontowany na środki kratki nadmuchu na szybę. Może to Ci pomoże :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości