nie działające elektryczne szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Soniak87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 21, 2013 20:23

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Soniak87 » pn paź 21, 2013 21:18

Witam jestem tu nowy i od tygodnia mam Golfa III piszę tu w nadziei, że ktoś pomoże mi w naprawie elektrycznych szyb. Lewy przód nie działa w cale, lewy tył działa jak chce, prawy tył słychać, że coś reaguje ale się nie otwiera prawy przód działa idealnie. Dodam, że nie mam wiedzy o tych samochodach ani zbytnich umiejętności. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Mavrick » wt paź 22, 2013 11:45

Soniak87 pisze:Lewy przód nie działa w cale,
Otworz drzwi i ruszajac gumowym peszlem sprobuj otworzyc okno...prawdopodobnie masz przerwany kabel...
Soniak87 pisze:lewy tył działa jak chce
Z obu przelacznikow?
Soniak87 pisze:prawy tył słychać, że coś reaguje ale się nie otwiera
Zapewne slychac przekaznik...mozna sprobowac to co w przypadku lewego przodu...jezeli bedzie dalej problem...trzeba rozebrac drzwi i sprawdzic miernikiem czy jest napiecie we wtyczce jezeli jest to zostaje tylko podanie napiecia bezposrednio na silniczek...byc moze jest spalony...
Moze byc jeszcze inny myk.....zamiast prowadnic masz deski:D (tak tak byl taki przypadek na forum...dwa dni kolega walczyl...sciagnal boczek a tam dwie dechy podtrzymujace szybe:D).



Soniak87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 21, 2013 20:23

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Soniak87 » sob paź 26, 2013 14:50

Lewy przód - drewniany kołek, lewy tył działał jak chciał ze środka aktualnie nie działa wcale z obu przewody dobre. Prawy tył - przewody jakieś były przerwane naprawiłem i dalej to samo słychać, że chce a nie może ze środka



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Mavrick » pn paź 28, 2013 10:02

Soniak87 pisze:Lewy przód - drewniany kołek
...bez komentarza:////. Sprobuj jeszcze wyciagnac mechanizmy i podlaczyc je pod dzialajaca wiazke...jezeli ruszy bedziesz wiedzial ze problem tkwi w kablach a nie w mechanizmie (tylko nie wiem czy tyl nie ma innych wtyczek niz przod...) jezeli tak to zostaje albo podanie bezposrednio z aku zasilana na odpowiednie piny albo poszukanie jakiegos kolegi co ma elektryke i podpiecie mechanizmow u niego...moze byc tez tak ze gdzies jest zimny lut na plytce i dlatego np lewy tyl dziala jak chce...



Awatar użytkownika
radek108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:19
Lokalizacja: toruń

nie działające elektryczne szyby

Post autor: radek108 » ndz lis 03, 2013 00:16

podnosniki przod jak i tyl napewno maja identyczne kostki dam reke bo mialem okazje sprawdzic


golf chociaż mały prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=479036 byle mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=541756&p=6503804#p6503804 zwykly dupowoz na wekendy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=562191&p=6648397#p6648397 aktualne mk3

Soniak87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 21, 2013 20:23

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Soniak87 » pt gru 20, 2013 12:17

Ja nie posiadam umiejętności aby się za to zabrać pozostaje mi szukać kogoś tutaj.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Mavrick » pt gru 20, 2013 12:46

Soniak87 pisze:Ja nie posiadam umiejętności aby się za to zabrać pozostaje mi szukać kogoś tutaj.
Kolego nie przesadzaj to jest proste jak budowa cepa ze tak powiem:)...kilka srubek i jedna wtyczka:D.



Soniak87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 21, 2013 20:23

nie działające elektryczne szyby

Post autor: Soniak87 » pt gru 20, 2013 13:42

już jeden mi sprawdzał tak, że prawy tył chciał a nie mógł to teraz wcale nie reaguje a szyba przy zamykaniu drzwi opada i ręcznie ja trzeba podnosić



Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

nie działające elektryczne szyby

Post autor: gdalec_914 » pn lut 17, 2014 10:27

akurat miałem okazje naprawiać el szyby u siebie z tyłu. silniczki oba pracowały, ale nie zabierały ze sobą łapy trzymającej szybe. Na lince jest taki ''bobek'', który trzyma całą łape za ołowiowopodobne wgłębienie. u mnie to wgłębienie było z obu stron wyjechane i ten ''bobek'' na lince po prostu przelatywał przez łape. ściągamy łape z prowadnicy i na odwrocie widać coś takiego...

Obrazek

później zdjełem plastikową końcówke (poniżej), bo tego ''bobka'' w inny sposób nie przytwierdzimy do łapy.
Obrazek

ustawiamy go w tym wgłębieniu (po wcześniejszym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu) i ja to zespawałem na zimno (klej dwuskładnikowy), dosyć rzadki więc fajnie sie wlał w szczeliny. 24h utwardzania, dałem jeszcze jedną warstwe i po dwóch dniach można było wszystko poskładać.

Obrazek

Więcej czasu sie czeka niż jest roboty :?
życze jak najmniej awarii, ale mam nadzieje że komuś w przyszłości się przyda.


zrób to DO IT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości