oświetlenie wnętrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 21, 2007 22:33
Lokalizacja: polska

oświetlenie wnętrza

Post autor: aster » ndz paź 13, 2013 19:44

Witam.
Wiem, że temat był już wielokrotnie wałkowany ale mimo wszystko proszę o pomoc. Niedawno zakupiłem golfa 4 1.4 16v, problem jest z elektryką wnętrza a mianowicie nie działa mi podświetlenie po otwarciu drzwi przednich pasażera oraz drzwi tylnych prawych i lewych. Natomiast zapala się światło w środku jak otworzę drzwi kierowcy. Jak otwieram centralny z pilota oraz jak wyciągam kluczyk ze stacyjki również się zapala. Nie działają mi tylne lampki jak otwieram drzwi natomiast można je włączyć na stałe świecenie, nie działa mi również lampka w drzwiach przednich pasażera. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

oświetlenie wnętrza

Post autor: muszkatobiasz » ndz paź 13, 2013 20:30

prawdopodobnie mikro styki w zamkach



Awatar użytkownika
aster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 21, 2007 22:33
Lokalizacja: polska

oświetlenie wnętrza

Post autor: aster » ndz paź 13, 2013 20:36

Jeszcze około miesiąca temu nie działało mi tylko jak otwierałem prawe tylne drzwi, tak szybko zepsuły się kolejne dwa zamki w drzwiach?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz paź 13, 2013 20:59

aster pisze: tak szybko zepsuły się kolejne dwa zamki w drzwiach?
pewnie tak
Chyba jedyne co możesz zrobić przed wyciąganiem i naprawą zamków to sprawdzenie wiązek pomiędzy drzwiami a autem...jeżeli będą ok to czeka Cię robota jaka jest opisana w FAQ :bigok:



michanor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 23:38

oświetlenie wnętrza

Post autor: michanor » ndz paź 13, 2013 22:55

Sprawdź diody w drzwiach. Miałem ten sam problem tylko od strony kierowcy, jakiś elektryk jakieś 3 lata temu to przedtem oglądał i powiedział ze niby mikro styk, ale teraz miałem przez wakacje trochę czasu i sam rozebrałem drzwi i robiłem pomiary i okazało się że to żadne miro styki w zamkach tylko diody. Spadek napięcia na uszkodzonej diodzie u mnie wyniósł aż 1.9V :P Wymieniłem i już znowu działa bez problemu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz paź 13, 2013 23:01

michanor, dioda jak jest...to zdaje się że tylko w drzwiach kierowcy...



michanor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 23:38

Re: oświetlenie wnętrza

Post autor: michanor » pn paź 14, 2013 13:46

Dlatego nie jestem też pewny bo na razie nie miałem potrzeby zdejmowania drzwi od pasażera, ale u kumpla w a3 mówił mi ze ma też w drzwiach od pasażera dlatego warto też to sprawdzić myślę :D Chociaż reszta drzwi może być podobnie rozwiązana jak drzwi kierowcy. Nie wnikałem dokładnie po co ta dioda tam jeszcze jest, ale na pewno za oświetlenie odpowiada, a za co jeszcze to nie wnikałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości