Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Post autor: martinstop » czw wrz 19, 2013 19:51

Witam,
Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Golfa IV, wcześniej miałem trójkę ale czwórka to dla mnie inna bajka więc z zapytaniem zgłaszam się do Was, ale do rzeczy. Auto zakupiłem z dość dziwnymi lampami, podsyłam poglądowy linikhttp://allegro.pl/reflektor-vw-golf-4-f ... 18765.html, problem w tym, że lewa lampa źle oświetla drogę, żarówka oświeca jedynie połowę soczewki, z prawej strony jest normalnie, strumień światła przechodzi przez całą soczewkę. Wygląda to tak jakby żarówka była za nisko zamocowana, rozbierałem już nawet tą lampę, ale nie zauważyłem nic niepokojącego, sądziłem, że być może jest kwestia ustawienia świateł, ale facet w warsztacie powiedział to co już wiem, żarówka świeci za nisko, w ogóle mam wrażenie, że "ringi" w lampach świecą zbyt słabo, nazwałbym to "żarzeniem się", w ten sam sposób w obydwu, gdzie szukać rozwiązania, uszkodzona żarówka czy cały reflektor, podpowiedzcie coś, bo szczerze mówiąc to trochę zgłupiałem, jeśli może to mieć jakiś związek to nie działa też autregulacja...dzięki


Martin :bajer:

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Post autor: Bednarus » czw wrz 19, 2013 22:22

Wymień żarówkę najpierw. Niedawno miałem przypadek, z winy żarówki, że w Golfie MK3 lampa H1+H1 świeciła tylko górną jej częścią. Oczywiście w dniu zakupu żarówek wszystko było w porządku. Gdzieś po pół roku tak się stało.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Post autor: psilos1 » pt wrz 20, 2013 06:24

Zwróć uwagę ze lampy te maja tzw odcięcie czyli blaszkę która zasłania dolną cześć soczewki .



Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Re: Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Post autor: martinstop » pt wrz 20, 2013 09:25

psilos1 pisze:Zwróć uwagę ze lampy te maja tzw odcięcie czyli blaszkę która zasłania dolną cześć soczewki .
Rzeczywiście była tam blaszka, czy jednak mam przez to rozumieć, że lampa świeci dobrze ?


Martin :bajer:

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Post autor: pavwloo84 » pt wrz 20, 2013 09:35

Sprawdz czy zarowka dobrze siedzi. Czasami po zapieciu drucikiem ma luz, wtedy sprobuj ja dogiac. Jesli byles na stacji kontroli pojazdow to mogl podpowiedziec gdzie jest wina .



Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Re: Lampy/nieprawidłowe położenie żarówki

Post autor: martinstop » ndz wrz 22, 2013 22:11

Panowie,
Wcześniej już raz wyjąłem całą lampę i wszystko złożyłem na nowo, nic to nie zmieniło, tym razem zamieniłem żarówki z lewej do prawej lampy i na odwrót, wynik : obie lampy świecą poprawnie, przypadek ale ważne, że się udało, dziękuję wszystkim zainteresowanym, temat do zamknięcia. :)


Martin :bajer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości