->Tempomat -> Problem z podłączeniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

->Tempomat -> Problem z podłączeniem

Post autor: jpatryk125 » czw wrz 19, 2013 17:15

Witam Forumowiczów.

Zakładam nowy temat, ponieważ w żadnym z już istniejących nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi a na takiej tylko mi zależy.

Pacjent:
Golf III TDi AFN 96r.

Otóż kupiłem manetkę tempomatu do MKIII. Manetka ma za krótki kabel, więc będę wykonywał wiązkę sam.
Napotkałem się z pewnym problemem. Otóż we wtyczce pod bezpiecznikami konfiguracja kabli wygląda następująco (czarny, niebieski, czerwony, biały) we wtyczce w manetce konfiguracja ta wygląda następująco (czarny, czerwony, niebieski, biały). Jak widać kable czerwony i niebieski są zamienione. I teraz moje pytanie jak mam podłączyć te kable? Oczywiście czarny do czarnego i biały do białego, no ale co zrobić z kablami czerwonym i niebieskim? Łączyć je też kolorami czy na przemian? Chodzi o to, żeby nie zamienić funkcji przycisków res i set.

Proszę o szybką i rzeczową pomoc, bo już naczekałem się tydzień na przesyłkę a tu teraz taka niespodzianka z kablami .
Załączam poglądowy schemat wtyczek oraz zdjęcie manetki.

ObrazekObrazekObrazek



Brakuje mi jeszcze dwóch wtyczek do stworzenia wiązki. Czy wie ktoś, gdzie oprócz ASO mogę takie dostać i ile mnie to będzie kosztowało, bo koszt całej wiązki jest niemal równy cenie manetki :shock:

PozdraVWiam.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

->Tempomat -> Problem z podłączeniem

Post autor: jeryk10 » pt wrz 20, 2013 22:21

Biały przewód plus po zapłonie,czarny przewód pin 66 sterownika,czerwony przewód pin 35 sterownika ,niebieski przewód pin 34 sterownika.
,


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

->Tempomat -> Problem z podłączeniem

Post autor: jpatryk125 » pt wrz 20, 2013 22:51

A tak konkretnie to co te numery oznaczają, bo nie za bardzo znam się na el.

Najlepiej kolego jak byś mi powiedział za co konkretnie (funkcja Set czy Res) odpowiadają kable czerwony i niebieski we wtyczce tej pod skrzynką bezb.

Sorry za problem, i dzięki za odp, bo myślałem, że już nikt się nie odezwie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości