Golfik nie chce palić

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rtr.archie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:38

Golfik nie chce palić

Post autor: rtr.archie » ndz sie 25, 2013 14:20

Witam!
Mam Golfa III 1.8 + LPG. Od pewnego czasu auto czasami nie pali. Mianowicie, wszystko kręci lecz pompa paliwa czasem nie dostaje prądu i nie działa. Teraz moje pytanie, czy winna jest sama pompa czy może warto rozejrzeć się za nową stacyjką? Kostka stacyjki jest wymieniona na nową. Nie mam możliwości palić na gazie, bo auto pali na benzynie i po obrotach przeskakuje na LPG.
Proszę o jakąś pomoc i pozdrawiam wszystkich. Archie.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Golfik nie chce palić

Post autor: Mavrick » pn sie 26, 2013 10:39

Sprawdz bezpiecznik od pompy...moze zasniedzialy styki lub bezpiecznik sie nadpalil i dziala jak mu sie podoba. Wyciagnij pompe z baku i sprawdz czy na krotko dziala...jezeli na 10 prob 10 razy bedzie ok to wina tkwi gdzies w instalacji el. gofera.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golfik nie chce palić

Post autor: Paweł Marek » pn sie 26, 2013 13:58

rtr.archie, często sa też montowane układziki (przekaźnik) odcinające zasilanie pompy na czas jazdy na LPG, trzeba poszukać i sprawdzić czy działa jeśli jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rtr.archie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:38

Re: Golfik nie chce palić

Post autor: rtr.archie » śr sie 28, 2013 19:25

Dzięki za odpowiedzi. Ostatnio znowu miałem problem z zapaleniem i wtedy nie było słychać pompy paliwa. Pokręciłem kluczykiem w stacyjce (zapłon ON -> zapłon OFF) kilka razy i pompa znowu dostała prąd, gdy nie chciał zapalić to raz kręciłem kluczykiem i cykałem między gazem a samą benzyną, zaś następnym razem kręciłem tylko w stacyjce. Może to jakiś przekaźnik z tych, które są przy bezpiecznikach. Co do przekaźnika od gazu to był on wymieniony ale nie zmieniło to nic. A jeśli zaś chodzi o pompę to próbowałem sprawdzić czy dostaje prąd jak nie palił za pomocą kabelków i żarówki, nie zaświeciła ani razu. Stawiałbym na stacyjkę lub ewentualnie przekaźnik jakiś w skrzynce z bezpiecznikami.
Dzięki i pozdrawiam!



rtr.archie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:38

Golfik nie chce palić

Post autor: rtr.archie » czw sie 29, 2013 22:44

Witam! Udało się rozwiązać problem. Winna była umierająca pompa paliwa. Wymiana pomogła.
Dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Golfik nie chce palić

Post autor: Mavrick » pt sie 30, 2013 09:54

Spoko:). Polecamy sie na przyszlosc:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości