Dorobienie kluczyka bez pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: mosfet » czw sie 22, 2013 20:48

Witam


Temat stary i dużo już było, ale ja z trochę innej beczki. Znam pin do licznika itp.
Mam obecnie jeden kluczyk, którym otwieram auto i go mogę odpalić oraz drugi dorobiony przez poprzedniego właściciela, który tylko otwiera drzwi, a nie odpala auto. Na dorobionym kluczu widnieje symbol HU66P. Zastanawiam się, czy da się ten dorobiony klucz zaprogramować tak, żeby odpalał samochód. Wiem, że będę potrzebował tej wkładki, bańki do kluczyka - tak nawiasem mówiąc nie mam pojęcia jak to się nazywa i nie udało mi się tego znaleźć nigdzie na allegro.
Główny problem polega na tym, czy będę mógł do tego dorobionego kluczyka włożyć tą bańkę immo i go doprogramować. Nie bardzo widzę możliwość żeby go rozebrać nawet przy użyciu dużej siły, ale może ktoś to już robił na takim czymś i może będzie trzeba użyć jeszcze większej siły to wtedy użyję.
Więc drugie pytanie. Czy jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi nie, to mój drugi pomysł jest taki, żeby dokupić gdziekolwiek jakiś stary kluczyk do golfa (pewnie rozbieracze uszkodzonych samochodów mają ich pełno) i upiłować grot z mojego dorobionego kluczyka jak najbliżej obudowy i wstawić do tego dokupionego kluczyka. Tylko nie wiem jaki tam jest ewentualnie uchwyt i jak to w środku wygląda.



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: marg » czw sie 22, 2013 21:28

Trzeba dokupić pastylkę immo, najprawdopodobniej Crypto 48 zależy jakie masz immo w samochodzie, który rocznik samochodu. Wstawienie pastylki do kluczyka to jeżeli masz otwór w kluczyku zalany plastikiem to wydłubujesz ten plastik i w to miejsce wstawiasz pastylkę i zalewasz ją. Ja u siebie zakleiłem klejem typu distal. Potem kodowanie immo VAGIEM.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: grg474 » czw sie 22, 2013 21:34

kup kluczyk z gołym grotem + crypto48 i dorób


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: mosfet » czw sie 22, 2013 21:41

No ok, ale ja mam już kluczyk bez pastylki immo. Swoją drogą możecie podesłać jakiś link do tych pastylek immo bo na prawdę nie umiem znaleźć ich nigdzie do kupienia.

Kluczyk wygląda tak: http://americankeysupply.com/index.php? ... cts_id=547" onclick="window.open(this.href);return false; Ma grot dorzeźbiony do mojego samochodu, chciałbym go wykorzystać zawsze to jakieś 50 zeta taniej przy dorabianiu. Wiecie, czy da się do niego wstawić pastylkę immo? Nie bardzo widzę możliwość żeby go rozebrać - prawdopodobnie odlany z jednego kawałka plastiku, więc chciałbym wykorzystać chociaż grot z niego.



Rok samochodu - 2000



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: marg » czw sie 22, 2013 21:49

Na allegro wpisujesz w wyszukiwarkę crypto 48 i masz oferty a w tym kluczyku chyba będziesz musiał wiercić otwór w grocie



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: mosfet » czw sie 22, 2013 22:07

Spoko, wiercenia i ewentualnego docinania i szlifowania się nie boję.
Problem leży w tym, że nie bardzo wiem jak powinna ta kostka wewnątrz kluczyka leżeć. Przypuszczam, że wywiercenie dziury w dowolnym miejscu i wciśnięcie kostki w wykonany otwór niewiele da. Ma ktoś może zdjęcie rozebranego kluczyka? Oraz oczywiście jakieś doświadczenie w tym jakie odchyły od oryginału w położeniu tej kostki mogą występować.



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: marg » czw sie 22, 2013 23:49

Tutaj zaznaczyłem gdzie jest umieszczony transponder (pastylka immo)
[img][IMG]http://images63.fotosik.pl/96/d195890035b8d6b3m.jpg[/img][/img]



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: Aligator30 » pt sie 23, 2013 08:49

mosfet, tu masz pokazany gdzie jest transponder
viewtopic.php?t=145986" onclick="window.open(this.href);return false;



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: mosfet » pt sie 23, 2013 16:35

Dzięki, teraz widzę, że pastylka jest umieszczona równolegle do grota. Strona po której jest umieszczona jest nieważna bo przecież kluczyk jest symetryczny. Myślę, że nie musi on też być umieszczony idealnie co do mm. Wezmę po prostu ten mój dorobiony kluczyk wyszlifuję pilnikiem takie wgłębienie na transponder. Dziurę zakleję potem klejem na ciepło. Co mi szkodzi i tak to jest kluczyk który leży w domu, a tak może się kiedyś przyda awaryjne odpalenie auta zapasowym kluczem.

Jeszcze raz dzięki



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: Shmatan » sob sie 24, 2013 08:38

marg pisze:wiercić otwór w grocie
Nie w grocie a w obudowie
mosfet pisze:dokupić gdziekolwiek jakiś stary kluczyk do golfa
Na to bym stawiał - wtedy wychodzi Ci kluczyk zupełnie jak ori. Ja taki klucz kupiłem chyba za 15zł, mocno podgrzałem nad ogniem grot i wyciągnąłem kombinerkami, tak samo zrobiłem z najtańszym dorobionym i później tylko z mojego grotu i ori klucza zrobiłem połączenie na poxipolu - wygląd jak ori, działanie jak ori tylko co oczywiste trzeba go było dopisać



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: norek111 » sob sie 24, 2013 11:19

mosfet pisze:Wezmę po prostu ten mój dorobiony kluczyk wyszlifuję pilnikiem takie wgłębienie na transponder.
nawierć otwór i wklej transponder


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: mosfet » sob sie 24, 2013 16:13

Podjadę w sumie jeszcze gdzieś i spróbuję dokupić taki kluczyk. W sumie jak kluczyk z transponderem kosztuje 10-20 złotych to za sam transponder z przesyłką zapłacę więcej i jeszcze wiercenie i dopasowywanie. Ten wariant wydaje mi się lepszy. Grot wyciągnąć z tej plastikowej obudowy to myślę, że nie będzie problem.

W sumie jakiś czas temu chodził mi po głowie scyzoryk. Ciężko byłoby ten mój dorabiany grot dopasować do kluczyka typu scyzoryk? Jak już mam grzebać to może konkretnie od razu.



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: marg » ndz sie 25, 2013 22:25

Coś mi się wydaje że ten kluczyk jest bez transpondera. Chyba że używany a w takim wypadku może nie dać się zakodować. A na transpoder rzeczywiście powinien być w obudowie kluczyka.



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Dorobienie kluczyka bez pilota

Post autor: mosfet » wt sie 27, 2013 19:16

Robiłem dziś testy. Jakby tak ktoś chciał na przyszlość wiedzieć. Próbowałem odpalać samochód tym dorobionym kluczykiem, przy czym patrzyłem jak blisko musi znajdować się oryginalny kluczyk żeby samochód odpalił. Okazuje się, że ułożenie oryginalnego kluczyka było obojętne. Istotne jedynie było to, żeby był on około 2 cm od tego dorabianego. Tak więc można ten transponder umeiścić w zasadzie dowolnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości