Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wasil1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 20:06
Lokalizacja: Łomża

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: wasil1 » ndz lip 14, 2013 12:56

Witam. Właśnie wczoraj stałem się właścicielem (czy szczęśliwym to się okaże :)) Golfa IV 1,6. Ogólnie autko OK, to drugi pojazd w rodzinie, do dojazdu do pracy 7km, więc wystarczy mi taki. Ma parę drobnych usterek elektrycznych a więc nie świeci się światełko w bagażniku i tzw koperta w lewych drzwiach. Wyjąłem ją dzisiaj bez problemu ale za Boga nie potrafię wyjąć żaróweczki. Czy oświetlenie bagażnika działa na podobnych zasadach co w Passacie czyli mikrostyk w zamku? Oświetlenie wnętrza zapala się i gaśnie więc wykluczam raczej mikrostyk w zamku. Prawa koperta działa. Macie jakieś sugestie koledzy?



Slawus20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 25, 2013 10:01
Lokalizacja: Żywiec

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: Slawus20 » ndz lip 14, 2013 14:48

kopertówka z żaróweczką c5w? jeżeli tak, to zdejmujesz cały ten przeźroczysty plastik (razem z czerwonym), zaczepiony z boku lampek.
Obrazek


Zmieniałeś żaróweczkę w lampce bagażnika. bo od tego wypadało by zacząć. ;)



wasil1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 20:06
Lokalizacja: Łomża

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: wasil1 » ndz lip 14, 2013 19:58

Plastik zdjąłem ale żarówka ani drgnie. Nie mam pojęcia czy to bez cokołowa czy cokołowa. Ta na zdjęciu po lewej stronie to jaka to, bo c5w to rurka? W bagażniku nie zmieniałem żarówki bo nie miałem. Jutro popatrzę. I dziękuję za poradę :pub:



wasil1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 20:06
Lokalizacja: Łomża

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: wasil1 » wt lip 16, 2013 07:34

No cóż, kopertówka nie świeci, bo coś z zamkiem jest nie teges (brak brzęczyka włączonych świateł), pewnie zimny lut, miałem tak w passacie i sam sobie poradziłem. W bagażniku wymiana żarówki nic nie dała. Co może być przyczyną braku oświetlenia?



Slawus20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 25, 2013 10:01
Lokalizacja: Żywiec

Re: Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: Slawus20 » ndz lip 28, 2013 08:50

Sa dwa rodzaje kopertówek w golfie mk4, c5w i w5w, które niczym się nie różnią poza gniazdem żarówek. ;)
Co do oświetlenia w bagażniku , tutaj był poruszany ten temat viewtopic.php?t=181704
Pozdrawiam ;)



sara_111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 31, 2013 19:45

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: sara_111 » śr sty 01, 2014 20:51

Witam serdecznie, przeglądam forum od kilku dni i szukam rozwiązania problemu, który mnie dotknął. Po przeczytaniu kilku postów postanowiłem sprawdzić kilka rzeczy jak mi się wydaje powiązanych z brakiem oświetlenia kabiny, bagażnika, obie kopertówki w drzwiach nie świecą. Na desce rozdzielczej kontrolka od otwartych drzwi działa, komputer informuje o otwartych drzwiach, czy klapie bagażnika, brzęczyk świateł działa. Nie ma natomiast światła, ani w kabinie, ani w bagażniku. Ktoś wcześniej pisał o diodzie, której należy w Borze szukać w lampkach kopertówek, i fakt, wyjąłem te lampki i w każdej jest dioda zenera, wydaje mi się, że taka dioda w jedną powinna przepuszczać sygnał, w drugą nie. Moje diody nie puszczają, ani w jedną, ani w drugą, więc chyba są uszkodzone, choć nie mam pewności. Czy to może być przyczyną braku oświetlenia, żarówki sprawdziłem, bezpieczniki również.

z góry dziękuję za porady, posiadam borę kombi 2001 rok, 1.6 16V 105KM



piter-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 23:03

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: piter- » ndz paź 26, 2014 17:42

Witam wszystkich.
Przeczytalem troche na temat tej diody. Objaw od strony kierowcy przy otwartuch drzwiach brak oswietlenia wnetrza, brzeczyk dziala. Po instrukcji kolegow rozebralem drzwi zlokalizowalem diode, po czym ja usunalem ( pasuja wtyczki, wiec tylko polaczylem kable) .

Mam do Was pytanie czy cos moze sie dziac skoro teraz wszystko dziala. Po otwarciu drzwi wlacza sie pompa i jest ok.
Pozdrawaim.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: G0 Karcio » czw lis 06, 2014 23:39

wasil1 pisze:No cóż, kopertówka nie świeci, bo coś z zamkiem jest nie teges (brak brzęczyka włączonych świateł), pewnie zimny lut, miałem tak w passacie i sam sobie poradziłem. W bagażniku wymiana żarówki nic nie dała. Co może być przyczyną braku oświetlenia?

Zapewne przerwana wiazka przewodow miedzy klapa bagaznika a reszta budy lub uszkodzony zamek klapy bagaznika. Zacznij od zamka (latwo go sprawdzic), ewentulanie sprawdz czy przewody nie sa uszkodzone w tej gumie klapy bagaznika a buda.



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Brak oświetlenia bagażnika i nie tylko.

Post autor: Heavy20122 » czw lis 13, 2014 19:21

Najczęściej wysiadają mikrostyki zamków mam tak w klapie bagażnika roznitowałem zamek przeczyściłem styki i mikrostyk,poskładałem wszystko do kupy,i na początku świeciła lecz później znów wszystko się zwaliło. Na razie dałem sobie spokój bo niechcę bez sensu wydawać hajsu na nowy zamek.Da się bez tego jeździć :mk3:


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości