el. szyby, przygasanie podswietlenia.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PatrykosPN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 16:54

el. szyby, przygasanie podswietlenia.

Post autor: PatrykosPN » pt cze 28, 2013 14:53

witam. problem polega na tym ze przy otwieraniu i zamykaniu szyb przygasa mi podwietlenie zegarow, podswietlenie przelacznikow i lampa podsufitki. jakies zwarcie jest czy co?



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

el. szyby, przygasanie podswietlenia.

Post autor: peppa_814 » pt cze 28, 2013 15:40

Wygląda to jakby silniczki szyb pobierały ogromny prąd. Wcześniej było wszystko okej? Nic nie było robione w instalacji?



Awatar użytkownika
PatrykosPN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 16:54

el. szyby, przygasanie podswietlenia.

Post autor: PatrykosPN » pt cze 28, 2013 18:15

wczesniej bylo okay. stalo sie to po ulewach jakby sie zalalo cos i zwarcie robi .



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

el. szyby, przygasanie podswietlenia.

Post autor: BolekLodz » sob cze 29, 2013 00:38

Widocznie gdzieś dostała się wilgoć. Zdejmij boczki z drzwi i obejrzyj przewody.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

el. szyby, przygasanie podswietlenia.

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 30, 2013 09:02

PatrykosPN, na wyłączonym silniku ma prawo troszkę lampka przygasnąć, silniczki ciągną dużo prądu. Na odpalonym, jesli alternator dobrze ładuje nie powinno się tak dziać. Sprawdź więc wstępnie czy aku nie pada, czy altek ładuje, przyczyna może być w drzwiach ale wątpię, wyjaśnisz to obserwując przy uruchamianiu której szyby przygasa lub odpinając po jednym wielowtyk w słupku do każdych drzwi. Jeśli to nie wyjaśni to raczej szukaj słabiego kontaku w zalanej skrzynce bezpieczników, ciężko wskazać konkretnie gdzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości