większy alternator 120 A

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

większy alternator 120 A

Post autor: michael.golf » sob cze 22, 2013 02:02

witam koledzy,
muszę naprawić mój alternator w moim golfie III ,1,8 l. , silnik AAM.
teraz posiadam alternator : VALEO chyba 70 amper.
w przeciągu kilku lat posiadania golfa założyłem klimę i dlatego chcę zamiast naprawiać mój alternator kupić drugi ale 120 amperowy.
pyt.1 - jaki alternator szukać do mojego silnika ???
szukając na allegro zauważyłem że są dwa modele :
BOSCH 0 123 505 011
http://allegro.pl/alternator-120a-golf- ... 68528.html" onclick="window.open(this.href);return false;
BOSCH 0 123 515 020
http://allegro.pl/alternator-golf-iii-1 ... 94116.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pyt.2 - czym różnią się te dwa alternatory ???
pyt.3 - czy w ogóle dobrym pomysłem jest zakładanie większego alternatora (dodam że mam w aucie kilka urządzeń biorących prąd).
proszę o odpowiedż jaki alternator powinienłem szukać.
dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

większy alternator 120 A

Post autor: Paweł Marek » sob cze 22, 2013 13:48

głównie chodzi o otwory na mocowanie, jeśli jest regulacja naciągu paska alternatorem to jeden z otworów jest podłużny. Jeśli jest rolka to otwór jest okrągły - na ogół - to nie reguła ale jeśli nie masz klimy to do AAM potrzebujesz z tym podłużnym półksiężycowatym otworem umożliwiającym regulację albo czekają cię kobminacje.
Poza tym tylko jeśli masz potężne audio to potrzebny bedzie tak mocny alternator, samej klimie i reszcie wyposażenia starczy z naddatkiem 90-tka Boscha i taki ci proponuje kupić , łatwo dostepny, większy wybór i mniejsze ryzyko że trafisz na niesprawną używkę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 86 gości