Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lichy92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:44

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: lichy92 » pn cze 10, 2013 21:14

Witam.
Opiszę moją usterkę oraz diagnozę jaką wystosowałem wraz z kabelkiem i VAG COM-em ;)
Gdy otwieram lewe drzwi nie świecą mi się lampki, natomiast gdy otwieram prawe drzwi wszystkie lampki dają znać, że, drzwi są otwarte. Oprócz tego samochód "nie informuję" mnie, że nie wyłączyłem świateł. Na domiar złego blokadka od automatycznego zamykania drzwi nie wykrywa tych drzwi i zamyka się po 20 - 30 sekundach. VAG "jasno" stwierdził, że jest to jakiś czujnik. Z tego co wiem to ten czujnik znajduje się w zamku. Postanowiłem go wymienić i tu moje pytanie. Czy zamek z wersji 3D różni się od zamka w wersji 5D ? Na pewno się nie mylę co do wymiana zamka ? Czekam na wasze komentarze :)
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2013 18:29 przez lichy92, łącznie zmieniany 1 raz.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Czujnik otwarcia drzwi

Post autor: muszkatobiasz » pn cze 10, 2013 22:15

mikro styk siadł w zamku na forum jest instrukcja wymiany samego mikro styku ale jak nie chcesz się w to bawić to możesz wymienić zamek, zamek raczej jest taki sam ale warto sprawdzić ilość pinów we wtyczce zamka



rafalheba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 18:55
Lokalizacja: Piastów

Czujnik otwarcia drzwi

Post autor: rafalheba » wt cze 11, 2013 00:01

Mam to samo z tym, że lampki po otwarciu drzwi mi się zapalają. U mnie jeszcze po automatycznym zabezpieczeniu drzwi po przekroczeniu 20km/h otwierają się z powrotem.
Gdzie będziesz kupował zamek?



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Czujnik otwarcia drzwi

Post autor: radzio01 » wt cze 11, 2013 00:17

Ja polecam kupić używany ale sprawny oryginał i przed montażem jeszcze przelecieć luty tak na wszelki wypadek. U siebie naprawiałem już 3 zamki, a jeden wymieniłem na nowy (tj. używany oryginał) i mam święty spokój z zamkami. Dużo osób na forum pisało ze zamienniki krótko działają, dlatego się nie skusiłem na nowy z alledrogo. Nie żałuje decyzji.



Awatar użytkownika
lichy92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:44

Czujnik otwarcia drzwi

Post autor: lichy92 » wt cze 11, 2013 14:03

Z tą wymianą mikro styku jest dużo zabawy, dlatego raczej kupię zamek. Miałem właśnie kupić nowy zamiennik na allegro, ale ze względu na wasze komentarze zdecyduje się na używany oryginał. Najgorsze jest to, że nie mam czasu sprawdzać jaką mam wtyczkę. Z tego co wywnioskowałem to zamek centralny ma kostkę z 8 pinami, a bez centralnego ma 6 pinów. Czy jest ktoś na forum kto może to potwierdzić ?

http://allegro.pl/zamek-centralny-lewy- ... 52115.html" onclick="window.open(this.href);return false; - wygląda nieco inaczej niż zamki sprzedawane przez innych allegrowiczów.

http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... 33554.html" onclick="window.open(this.href);return false; - zazwyczaj tak wyglądają ?

Udało mi się ustalić z jednym z allegrowiczów, że zamka z wersji angielskiej nie da się otworzyć kluczem tylko pilotem.

Liczę na wypowiedź kogoś kto miał z tym doświadczenie.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: muszkatobiasz » wt cze 11, 2013 19:43

w golfie IV masz lewe i prawe drzwi otwierane z kluczyka więc niema różnicy jaki masz zamek z anglika czy Europa i z centralnym ma 8 pin



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: radzio01 » wt cze 11, 2013 20:10

Kolego te dwa zamki są takie same tylko inne ujęcia, z tym pierwszym masz gratis taki odczepiany plastik, który przymocowany jest do blachy drzwi i masz go w swoim golfie na pewno ;)



Awatar użytkownika
lichy92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:44

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: lichy92 » wt cze 11, 2013 20:25

Panowie wielkie dzięki za pomoc ! Przesłać adresy na PW i leci piwko priorytetem ! ;)



rafalheba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 18:55
Lokalizacja: Piastów

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: rafalheba » śr cze 12, 2013 11:50

Witam

Ten zamek będzie dobry do wersji europejskiej 3D?
Skoro nie ma różnicy jak pisał kolega muszkatobiasz, to po co sprzedający zaznaczają, że z anglika???
Jest jakaś różnica w zamku do wersji 3D, a 5D?

http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-prz ... 35562.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony śr cze 12, 2013 15:47 przez rafalheba, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lichy92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:44

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: lichy92 » śr cze 12, 2013 15:14

Ja też go obserwowałem ! Nie chce tu nic mącić, ale mnie przez telefon sprzedający informował, że będę mógł otworzyć auto wtedy tylko z kluczyka. To są słowa allegrowicza, który miał wystawiony również angielski zamek.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: Jarek_NS » śr cze 12, 2013 15:47

A po co wymieniać zamek jak działa? jak masz wyjęty zamek, a do wymiany musisz to zrobić to 15 minut roboty i masz mikrostyk wymieniony, kupisz go na allegro albo w sklepie elektronicznym bo wysyłka będzie droższa niż część.

Ale kto bogatemu zabroni :hmm:


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

rafalheba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 18:55
Lokalizacja: Piastów

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: rafalheba » śr cze 12, 2013 15:48

W takim razie odpada. Zostaje widocznie tylko wersja EU z 8 pinami.
Założyłeś już zamek kolego lichy92? Wszystko hula?

Kolego Jarek_NS czy o taki mikrostyk chodzi? I czy ten będzie dobry go golf IV 3D ??
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 71845.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: grg474 » śr cze 12, 2013 15:55

lichy92 pisze:Ja też go obserwowałem ! Nie chce tu nic mącić, ale mnie przez telefon sprzedający informował, że będę mógł otworzyć auto wtedy tylko z kluczyka. To są słowa allegrowicza, który miał wystawiony również angielski zamek.
gość nie ma racji możesz spokojnie kupić jeśli w zamku jest miejsce na wiosełko czyli widać białe kółko z wpustem jak na śrubokręt płaski


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
lichy92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:44

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: lichy92 » śr cze 12, 2013 16:02

rafalheba, wczoraj dopiero zamówiłem i będę się brał za to dopiero przy weekendzie niestety.
grg474, w takim razie przepraszam za lanie wody ;) tak mi powiedział użytkownik allegro jak już pisałem zresztą ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości