Nagle nie chciał odpalić wszytko zgasło

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maz78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 26, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Nagle nie chciał odpalić wszytko zgasło

Post autor: maz78 » czw maja 16, 2013 19:19

Witam,

Kilka dni temu miała miejsce taka sytuacja, po zmianie opon i umyciu auta, wkładam kluczyk przekręcam coś jakby w desce (lub okolicach deski rozdzielczej) zazgrzytało zgasły wszystkie kontrolki , wszystkie ustawienia padły (radio, zegar itp), po chwili ponownie wkładam kluczyk i wszystko działa normalnie odpalił i tydzień było ok.
Dziś wsiadam przekręcam kluczyk znowu zazgrzytało zaświeciły się kontrolki absu świec żarowych wykrzyknik i nie chce zapalić, tzn w ogóle nie kręci, za chwilę próbuje znowu i cisza jakby brak prądu nic się nie świeci, wkładam ponownie kluczyk i wszystko ok odpala szybciutko, tylko znowu ustawienia radia zegara licznika wykasowane.
Co to może być, czy to tzw przekaźnik 109 jak gdzieś czytałem?
Dodam, że parę dni temu podczas dłuższej jazdy nagle jakby silnik osłabł na V biegu max 2500 obrotów i 120/h, na niższych biegach podobnie, po zgaszeniu i zapaleniu od nowa jest ok, nie wiem czy to ma ze sobą związek.
Golf IV tdi 90km
Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Nagle nie chciał odpalić wszytko zgasło

Post autor: italiano_83 » czw maja 16, 2013 19:24

maz78 pisze:Dodam, że parę dni temu podczas dłuższej jazdy nagle jakby silnik osłabł na V biegu max 2500 obrotów i 120/h, na niższych biegach podobnie, po zgaszeniu i zapaleniu od nowa jest ok, nie wiem czy to ma ze sobą zwią
Nie ma - notlauf podwieszony temat w dziale silników dielsla.
maz78 pisze:Co to może być, czy to tzw przekaźnik 109 jak gdzieś czytałem?
Raczej nie - wtedy można normalnie kręcić rozrusznikiem, 109 odcina tylko napięcie na zawór pompy wtryskowej.
Przejrzyj skrzynkę przekaźników pod kierownicą - może, jest jakiś problem z wtyczką na liczniku ..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości