Nie odpala mk3.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lukaszcbf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 02, 2013 20:13

Nie odpala mk3.

Post autor: Lukaszcbf » czw maja 02, 2013 20:48

Witam, mianowicie mam problem z swoim golfem mk3 1.9 TDI 94' problem wygląda w ten sposób, ze gdy przekręcam stacyjkę auto nie reaguje, kontrolki się zapalają. Po 10-cio krotnym przekręceniu, czasem 20 - krotnym auto odpala, a czasem nie odpala i trzeba kręcić w jedna i w druga stronę przez 30 min.. Wiec wyczytałem na forum ze trzeba wymienić kostkę stacyjki ;) wiec wymieniłem, namęczyłem się iii, dalej to samo ! wiec mowie rozrusznik padł ! zamówiłem rozrusznik zamontowałem iii, dalej to samo, mowie hmm nie mam siły, wiec pojechałem do mechanika ' zbyszka spod remizy' mowie mu co wymieniłem to on mówi ;akumulator,ze za slaby ze daje za malo mocy, ! wiec wymieniłem go i dalej to samo. Czasem jest tak ze gdy trzymam auto na ' odpalaniu ' przekręcony kluczyk na max, to jest takie TRYK TRYK rozrusznik się obróci i go łapie znów, czasem puści i jest kle kle(odpalony), a czasem jest tryk tryk i go dalej trzyma, pózniej gdy kręce w lewo i w prawo stacyjką, auto odpali... chopy RATUJCIE ! :D :hmm:
Aaaa i sie mi przypomnialo ze czasem mi sie zadymi spod kierownicy tam z dolu.



Lukaszcbf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 02, 2013 20:13

Nie odpala mk3.

Post autor: Lukaszcbf » sob maja 04, 2013 22:45

Jest tu kto ?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Re: Nie odpala mk3.

Post autor: stonefree » ndz maja 05, 2013 12:39

Chłopie, zanim pokupowałeś tyle części, to nie przyszło Ci do głowy, żeby sprawdzać po kolei? Skoro dymi spod kierownicy, to trzeba namierzyć, kiedy to dymienie się pojawia, zdjąć osłony kolumny kierownicy i patrzeć skąd dymi albo dotykać przewody, czy nie są gorące. Obejrzyj złączki, czy któryś ze styków nie jest przegrzany.



Lukaszcbf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 02, 2013 20:13

Nie odpala mk3.

Post autor: Lukaszcbf » sob maja 11, 2013 18:54

Ok, dymienie pojawia sie rzadko, i to jest problem ;/ przekaznik 109 po jezdzie ma ogromna temperature jest goracy, ze go w rekach nie idzie utrzymac, ma to cos do czegos ?



Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Nie odpala mk3.

Post autor: Ziibii » sob maja 11, 2013 19:58

Sugestie kol. stonefree jak najbardziej na miejscu-przejrzyj instalację ,być może coś gdzieś z czymś się zwiera i przez to ten przekażnik robi się taki gorący.Może być gdzieś przetarta izolacja przewodów-masuje?


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości