czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Stopek » ndz kwie 28, 2013 23:20

Witam,
W moim Seacie Toledo II świeci się pomarańczowa kontrolka poduszki powietrznej. Komputer wykazał problem z czujnikiem uderzenia bocznego prawego. Moje pytanie to czy mogę kupić czujnik tożsamy wyciągnięty z innego Seata i założyć w miejsce niedziałającego, pytam gdyż spotkałem się z wypowiedziami, z których wynika, że należny sprawdzić numery starego czujnika i kupić z identycznymi numerami nowy czujnik. Czy orientuje się ktoś jak to jest? Na allegro są takie czujniki ale nie wiem czy mogę kupić pierwszy lepszy czy jakoś specjalnie muszę dobierać po tych numerach. Z góry dzięki za pomoc.


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: marcin7x5 » pn kwie 29, 2013 11:33

Ja na twoim miejscu szukałbym identycznego jaki masz. Najlepiej to szukac po nr katalogowym takiego czujnika.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Lipek81 » pn kwie 29, 2013 12:05

Zanim w ciemno kupisz czujnik sprawdź okablowanie. Czasami rozłączy się jakaś wtyczka itp.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: agrala » pn kwie 29, 2013 14:14

Jezeli bedziesz juz kupowal to musi miec te same numery.
Przy innych numerach bedzie palila sie dalej lampka od poduszek i nie zgasisz jej poki nie wlozysz czujnika z odpwiednim numerem.
Podaj caly opis bledu bo moze to nie wina czujnika.



Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Stopek » wt paź 15, 2013 22:15

Odświeżam i wracam do tematu... mój numer czujnika: 6Q0 909 606 czy jak kupię o identycznych numerach będzie ok czy jeszcze coś muszę sprawdzić? Podobno jeszcze jakiś indeks się sprawdza po numerze VIN i u mnie na przykład jest jeszcze po numerze katalogowym 00A. Pomocy :)

Aha... z tego co podejrzałem to przy błędzie był komentarz "za duża rezystancja" czy cuś takiego...


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Lipek81 » wt paź 15, 2013 22:57

Ma być ten sam numer części i ten sam kod koloru (kolor czujnika). Bo np. alhambra też miała czujnik o takim numerze, ale inny kolor. W etce jeszcze piszą, że przy zamówieniu podać VIN, ale moim zdaniem to tylko kontrolnie, żeby była pewność, ze nie ma pomyłki np. w kolorze, bo np. przy caddy czy lupo już takiej adnotacji nie ma (jest inny kolor). Leon ma takie same czujniki, ten sam kolor. W innym aucie, żeby był z tym samym kolorem, to nie znalazłem.



Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Stopek » śr paź 16, 2013 07:46

Właśnie z tym numerem VIN jest taka historia podobno, że jeszcze jest jakiś indeks i na przykład czujnik o tych samych numerach i kolorze może mieć inny indesk (tak mi mechanik powiedział w ASO) i znalazł mi nowy czujnik za 422 PLN - trochę drogo :/ dlatego pytam czy podejdzie inny oryginalny używany z tymi samymi numerami i kolorze.


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Lipek81 » śr paź 16, 2013 08:33

Ja rozumiem, ale tak jak pisałem, przy innych autach tej adnotacji nie ma, to raz. Druga sprawa - W kilku autach zauważyłem, że numer czujnika faktycznie zależy od Vin, ale chodzi tutaj o datę produkcji auta, a nie jakieś indeksy. Po prostu od pewnej daty/pewnego numeru nadwozia czujniki były inne w niektórych autach, ale miały one wtedy także inny kolor. Nie wyobrażam sobie, żeby dwa czujniki, o tym samym kolorze, tym samym numerze i kodzie koloru czymś się różniły. Zawsze jest to jakoś zaznaczone na obudowie.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: agrala » pn paź 21, 2013 20:37

Może kolega myli nr indexu który jest na sterowniku poduszek a nie na czujniku zderzen.



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: xlsss » pn paź 21, 2013 21:53

Stopek pisze:Aha... z tego co podejrzałem to przy błędzie był komentarz "za duża rezystancja" czy cuś takiego...
Sprawdź okablowanie i styki przy czujniku (czy nie jest naderwany któryś z kabli). Podobne problemy mają Ople (walczyłem z corsą kobiety), które mają poduszki boczne kierowcy, a kostki od tych poduszek znajdują się pod fotelem. 100 razy przesuniesz fotel, kable w kostce się luzują i wyskakuje błąd - za duża rezystancja napinacza lub poduszki. Przyczyna - naderwany kabel lub kostka nie łączy. Więc zanim zaczniesz wymieniać za 500 zł czujniki, sprawdź okablowanie :bigok:



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: agrala » wt paź 22, 2013 10:23

Autor tematu cos kreci.
Podaj nr bledu i opis.
Czujniki zderzen bocznych nie maja opisow typu: za duza/ za mala rezystancja.
Takie komunikaty sa tylko przy poduszkach.
Sterownik poduszek komunikuje się z czujnikiem a nie tak jak w przypadku poduszki mierzy jej rezystancje.
Przy pojawieniu się bledu czujnika zderzen bocznych możliwe sa opisy: obwod otwarty bądź zwarcie do plusa, niewiarygodny sygnal, brak przeprowadzonych nastaw podstawowych/adaptacji.
W przypadku problemów z luźnymi kostkami lub slabym stykiem bedzie opis o zawraciu, otwartym obwodzie lub niepoprawnym sygnale.
Tylko w przypadku poduszek mamy komunikaty zawiązane z rezystancja.
Wiec lepiej sprawdz jaki masz blad żeby się nie okazało zew wymienisz czujnik a okaze sie ze problem tkwi w polaczeniu z poduszka w fotelu kierowcy.
Nie raz już widziałem jak ktoś wymienial czujniuki w aucie a później sie dziwil ze wymienil nie to co potrzeba.



Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Stopek » pn lis 11, 2013 13:39

agrala pisze:Autor tematu cos kreci.
Podaj nr bledu i opis.
Nie mam niestety dokładnych odczytów... jutro będę wszystko wiedział, jedzie czujnik identyczny kolor identyczny numer (na szczęście nie nowy ori tylko uzywka) włozymy skasujemy i się zobaczy. Dam znać co było. Dzięki za zainteresowanie i pomoc


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: Stopek » pn lis 11, 2013 13:41

agrala pisze:Może kolega myli nr indexu który jest na sterowniku poduszek a nie na czujniku zderzen.
hmmm może właśnie ja to mylę... a czy czujnik który był zainstalowany pod sterownikiem z innym indeksem będzie działał u mnie jeśli mój sterownik ma inny indeks?


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

czujnik uderzenia bocznego Toledo II

Post autor: orel11 » pn lis 11, 2013 13:56

Zeby sprawdzić na 100% czy to wina czujnika to podmień je miejscami z drugą stroną.Jeśli błąd się przeniesie to wina czujnika,Jeśli nie to prawdopodobnie wina instalacji.
Właśnie miałem podobnie i okazało się ,że to gdzieś w instalacji była przyczyna,a wcześniej też kombinowałem z czujnikami.które były dobre.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości