Toledo 1 Liczniki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Toledo 1 Liczniki

Post autor: sgrodnicki » wt kwie 23, 2013 16:49

Witam

Pacjent to Seat toledo 2.0 115KM 2E 1993r. Mam problem z licznikiem, mój stary cały czas świecił kontroli oleju i płynu chłodniczego, więc wymieniłem go na inny od toledo 1.6, ogólnie działa ale trochę przekłamuje skale prędkości, ale nie o to chodzi. Niema na nim kontrolki ABS, przez co nie działa mi ABS. Wiec zakupiłem taki, który ma kontrolkę ABS pochodzący z Toledo 97r. No i po zamontowaniu żadna kontrola nie działa, po przekręceniu stacyjki zapala się dioda postojowych, przy migaczu miga również godzina na zegarku, obrotomierz nie działa itp. Wiec jak to jest z tymi licznikami Do Seata Toledo, są jakieś generacje, które nie współgrają ze sobą? Jak tak, to co zrobić by można było go używać.
Proszę serdecznie o pomoc/



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Toledo 1 Liczniki

Post autor: sgrodnicki » wt kwie 30, 2013 21:42

Jako że nie mogę znaleźć innego licznika w okolicy, to może pomożecie który Pin w kostce licznika jest od ABS to sobie podłączę go pod zewnętrzną diodę.



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Toledo 1 Liczniki

Post autor: Witek.J » wt kwie 30, 2013 23:44

Nie mam na schemacie kostki licznika ale kabel do kontrolki ABS wychodzi z pinu 52 sterownika ABS i ma kolor szary/czarny. Może po kolorze uda ci się go odszukać. Ze sterownika wychodzi sygnał zapalający kontrolkę " - " a " + " jest stały z lini 15.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości