Mrugające, gasnące xenony (Bora)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Mrugające, gasnące xenony (Bora)

Post autor: Cytryn » pn kwie 22, 2013 15:25

Siema, mam problem z moimi fabrycznymi światłami w VW Bora - jakiś czas temu zauważyłem, że czasami gaśnie prawy xenon, po wyłączeniu świateł i włączeniu jeszcze raz, świecił się dalej (już nie gasnął, albo wyłączał się po dłuższym czasie). W zeszłym tygodniu gasnąć zaczął lewy (prawy świeci teraz cały czas), ale tym razem prawy zapala się na 5 - 10 sek, gaśnie i po wyłączeniu i włączeniu świateł dzieje się to samo. Słyszałem kiedyś, że może to być wina słabego akumulatora - moim samochodem jeżdżę bardzo rzadko (2, 3 razy w tygodniu, za każdym razem max 10km, raz na msc trasa 100km), ostatnio nawet jeszcze mniej i tak już od jesieni, kiedy kupiłem ten samochód i nie wiem kiedy ost raz był podładowany akumulator, ani jak stary sam akumulator jest. Myślicie, że to może być przyczyna? Niestety nie mam możliwości podładowania go w tej chwili, żeby zobaczyć czy to faktycznie to.

PS. przepraszam za osobny temat, znalazłem już wątek, w którym była o tym mowa, ale jest zablokowany.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mrugające, gasnące xenony (Bora)

Post autor: Haki » pn kwie 22, 2013 21:06

Więc wróżyć z fusów nie będziemy ,,,, zdobądź nowe aku - albo ten podładuj ... sprawdź napięcia ...
Równie dobrze - może to być koniec palników lub samych przetwornic ... albo coś z przewodami jest nie tak a raczej wtyczkami --- wilgoć etc ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

LutteQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 21, 2012 20:52
Lokalizacja: Tczew

Mrugające, gasnące xenony (Bora)

Post autor: LutteQ » pn kwie 22, 2013 21:30

Witam spotkałem się ostatnio z takim przypadkiem w Borze Ori Xenon pomogła wymiana pasty termoprzewodzącej bo praktycznie jej nie było w obu przetwornicach plus w jednej zmiana wszystkich mosfetów FSL11N50A na nowe bo zarówka miała słabsza barwe :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości