Problem z magnesem rozrusznika - pilne!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Problem z magnesem rozrusznika - pilne!

Post autor: maruder » czw kwie 18, 2013 23:35

Witajcie. Jako, że rozrusznik odmówił posłuszeństwa, to go rozebrałem tak jak w manualu. Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę a mianowicie jeden z magnesów w obudowie rozrusznika wyskoczył ze swojego miejsca a dodatkowo odłamał się jego boczny fragment. Na pierwszym foto (na przykładowym foto z manuala ale u mnie wygląda rozrusznik identycznie) zaznaczyłem w kółko w którym miejscu jest to zgrubienie na magnesie. Przy próbie osadzenia go we właściwym miejscu zauważyłem, że różni się od pozostałych (jak on wygląda dokładnie wygląda pokazałem na drugim foto). I teraz pytanie do Was: czy on rzeczywiście powinien być inny niż pozostałe? Czy też po prostu ktoś ingerował w rozrusznik i włożył jeden magnes z jakiegoś innego rozrusznika? Moim zdaniem wyleciał dlatego, że posiada zgrubienie około 1-2 mm. Z powodu tego zgrubienia nie był osadzony na swoim miejscu jeden z kołnierzy przytrzymujących te magnesy. I pewnie dlatego magnes właśnie wysunął się ze swego miejsca i blokował wirnik. Auto to golf 4 1.9 sdi z 2004r. :D
Czy jeśli ten magnes nie powinien różnić się od pozostałych to mogę go jakoś oszlifować, złożyć wszystko i będzie działać?
Obrazek
Obrazek



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Problem z magnesem rozrusznika - pilne!

Post autor: Witek.J » pt kwie 19, 2013 09:54

maruder pisze:). I teraz pytanie do Was: czy on rzeczywiście powinien być inny niż pozostałe? Czy też po prostu ktoś ingerował w rozrusznik i włożył jeden magnes z jakiegoś innego rozrusznika?
Wszystkie magnesy powinny być takie same. Według mnie ten magnes po prostu ocierał o wirnik, zgrubienie o którym piszesz powstało bo w tym miejscu wirnik o niego nie ocierał. Obejrzyj wirnik, jeżeli widać na nim ślady ocierania to sprawa wyjaśniona.
maruder pisze:Czy jeśli ten magnes nie powinien różnić się od pozostałych to mogę go jakoś oszlifować, złożyć wszystko i będzie działać?
Proponuje wymienić cały stojan. Podejrzewam że magnes ma pokruszone krawędzie do których przylegają blaszki podtrzymujące albo same blaszki są ułamane/pęknięte, pewno dlatego wypadł z mocowania. Magnesy dodatkowo klejone są do obudowy, wątpię żeby udało ci się pewnie zamocować w obudowie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości