Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

baxter2604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 18:28

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: baxter2604 » czw kwie 04, 2013 19:17

Witam,
Pewnego dnia przeskoczyl mi rozrzad w Golfie V TDi,nie bylem "u siebie " to zabralem go do warsztatu VW,szanowni Panowie naprawili co bylo do naprawienia i wymienienia ale od tamtego dnia,czyli od kad wyjechalem,swieci mi sie czujnik poziomu oleju,raz tak-raz nie, jak mu sie tam zechce,bylem w grudniu w PL i wymienilem olej z filtrem(bo juz czas) i do tego czujnik od poziomu oleju.Niestety czujnik nadal sie pali na pulpicie i nie wiem dlaczego a oczywiscie i tutaj zaden mechanik nie wie co jest grane.Mam nadzieje ze ktos mi pomoze szczegolnie w drugim temacie ktory zalorzylem " Obroty na 1000 + wlancza sie chlodnica Golf V"



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: doggie » czw kwie 04, 2013 21:16

a wycieraczki włączają się? Może masz coś z mikrostykiem maski nie tak



baxter2604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 18:28

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: baxter2604 » pt kwie 05, 2013 11:42

Nie,ale apropo tego co napisales to raz mechanik mi cos pryskal tam gdzie sie zamyka klapa,mowil ze to moglo byc cos tam ,ale te Wloskie tumany mnie przerazaja i jednak niestety nie zadzialalo...tumany bo tu nawet w VW nie wiedzieli od czego to zalerzy,oni chcieli mi odrazu czujnik wymienic,mi sie wydaje ze oni cos spieprzyli ale nie udowodnisz i tyle.
Edit: Nie-to znaczy ze nie same :) normalnie jak wlacze to dzialaja.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: grg474 » sob kwie 06, 2013 10:33

przy zamku maski masz mikrostyk? jeśłi tak idą od niego kabelki - znajdź gdzi ejest wtyczka - rozłącz i zrób na chwilę w zworce we wtyczce idącej w kierunku kabiny - w teorii jeśli zapali się kontrolka od oleju (poziomu) otwarcie maski (czujnik) powinien ją zgasić na 100km że sprawdziłeś poziom (przynajmniej w liczniku Audi S3 tak działało). Jeśli licznik nie uzyska sygnału o problemie z poziomem to nei powinna się kontrolka zapalić.
Inną przyczyną może być ... bezpiecznik lub wiązka od tego czujnika - bezpiecznik nr SB39 5A


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: doggie » pn kwie 08, 2013 11:12

jeśli wycieraczki normalnie działają to nie wina mikrostyku otwarcia maski, prędzej coś z wiązką od czujnika poziomu oleju się dzieje



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: edzio » wt kwie 09, 2013 11:25

Nie koniecznie ,bo jeśli brak microstyku ,wycieraczki działają noramalnie,lecz system nie widzi otwarcia maski.
Proste ,trzeba otworzyć machę i włączyć wycieraczki czy zadzaiałają i sie troszkę wyjaśni.
Będą chodzić to tak jak kolega wyżej radzi zrobić zworkę na chwilę.



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: wanior » sob kwie 13, 2013 22:40

Kolego koło prawej lampy we wzmocnieniu czołowym masz kostkę przyłączeniową do krańcówki (czujnika-jak kto woli) w zamku, jeśli masz troszkę pojęcia z elektryki to weź multimetr i sprawdź sobie czy ta krańcówka jest sprawna w dwóch pozycjach. Czyli raz musi mieć przejście raz nie a jeśli ma cały czas to ja wymień i będziesz miał problem rozwiązany. Jeśli będzie sprawna to trzeba pod kompa podłączyć jaki dokładnie jest błąd bo może się uszkodził czujnik bo nie można wykluczyć tego że skoro go wymieniłeś to jest sprawny a może jak koledzy pisali będzie instalacja gdzieś uszkodzona. Pozdrawiam.



baxter2604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 18:28

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: baxter2604 » sob sie 16, 2014 22:03

Witam po dluuugim czasie nie obecnosci.
W tej sprawie to nie potrafie pomoc kolegom ktorzy moze maja lub beda mieli taki problem poniewaz problem rozwiazal sie sam z siebie,w miedzy czasie byla nawet jeszcze jedna zmiana oleju i filtra i na szczescie nic nie alarmuje jakiego kolwiek bledu.
Pozdrawiam



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: wanior » ndz sie 17, 2014 13:54

No to kolego albo masz uszkodzona krańcowke w zamku, która czasami działa czasami nie a wykorzystuje ona w sobie styk zwierny i rozwierny. Jak będziesz miał ponownie problem to sobie ją wymień, chyba że miałeś zbyt mało oleju w silniku to dlatego też paliła się kontrolka. Nie wiem ile czasu musi być maska otwarta aby komputer odnotował że uzupełniłeś stan oleju w momencie zapalenia się pomarańczowej kontrolki. W każdym razie w przypadku nie uzupełnienia oleju a otwarciu maski jeśli krańcówka sprawna to po przejechaniu ileś tam nie wiem ile km kontrolka ponownie zaświeci. Pozdrawiam.



golf V 1.4 FSI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 13:43

Czujnik poziomu oleju Golf V-po wymianie dalej pipka

Post autor: golf V 1.4 FSI » sob wrz 27, 2014 14:02

Witam, mam podobny problem tylko w moim przypadku kontrolka oleju zapala sie powyzej 1000 obrotow a gasnie gdy samochów przekracza 2500 obrotów wymieniłem juz filtr oleju pompe sprawdzałem również czy smog nie jest zanieczyszczony nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna i zaden mochenik również . Ręce mi juz opadają , proszę o pomoc gdybyście wiedzieli coś na ten temat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości