Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

takchcezyc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 14:18

Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Post autor: takchcezyc » śr mar 27, 2013 19:44

Witam,
na wstępie zaznaczę, że szukałem rozwiązania mojego problemu już na prawdę długo i nie tylko na tym forum i jedyne co znalazłem to, że winna może być kostka stacyjki co udało mi się już wykluczyć bo po za stacyjką ( na krótko) sprawdziłem połączeniem czarnego z czerwonym, że tylko kontrolka temperatury świeci się tak jak powinna a aku i olej tylko na sekundę się zapala - czyli tak samo jak przy pomocy stacyjki.

Coś mi podsunęło szatański pomysł wyjęcia przekaźnika oznaczonego symbolem 1 (N/S 171 906 383) znajduje sie bodajże w pozycji 2 (w każdym razie nad wejściem 8 ) no i kontrolki świecą na zapłonie jak by nigdy nic - czy możliwym jest to, że ten przekaźnik padł (uprzedzę, że po przekręceniu kluczyka na zapłon słychać, i czuć - dotykając - takie cyknięcie/pyknięcie, ale czy to świadczy o poprawnym działaniu?


Wszystko działa - kierunki, dmuchawa, światła, radio / bezpieczniki sprawdziłem i zaśniedziałe profilaktycznie wymieniłem..

jeszcze jedna oczywiście być może za bardzo optymistyczna wersja to wilgoć / gąbka pod bezpiecznikami była mokra ale wywaliłem ją żeby nie było wilgoci, może jak wszystko ładnie wyschnie po tej odwilży to będzie działało ale nie chce bezczynnie czekać..

akumulator naładowałem więc to też odpada / przy elektryce też nikt nic nie zmieniał / wersja bez alarmu immo, centr zamka bo gdzieś przeczytałem, że coś z tym związane mogło paść..


cewkę i kable też sprawdziłem i nic niepokojącego nie zauważyłem..


Może ktoś zna się na tym i może podpowiedzieć będę wdzięczny,
z góry dziękuję



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 27, 2013 21:14

Może sprawdź na krótko kablem czy rozrusznik kręci bo może szukasz tam gdzie nie trzeba !



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Post autor: marcgend » śr mar 27, 2013 21:23

Nie bardzo rozumiem, przekręcasz stacyjkę włączasz zapłon i wszystko jest tak jak ma być? Dopiero przy próbie odpalenia wszystko gaśnie? Masz woltomierz?



takchcezyc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 14:18

Re: Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Post autor: takchcezyc » śr mar 27, 2013 22:45

muszkatobiasz pisze:Może sprawdź na krótko kablem czy rozrusznik kręci bo może szukasz tam gdzie nie trzeba !

tzn odpiąłem wtyczkę od stacyjki i tam połączyłem czarny z czerwonym (zapłon) i kontrolki nie świecą (taka sama reakcja jak podczas przekręcania kluczykiem czyli tylko błysk kontrolek) a bez tego rozrusznik nie pójdzie(tzn na krótko nie odpalę), chyba że chodzi Ci o to czy z rozrusznikiem jest wszystko ok? to w takim razie nie wiem jak to zrobić tj jak wzbudzić sam rozrusznik..

chyba, że to ja źle myśle ( nie jestem specjalistą tylko metodą prób i przy pomocy wiedzy zbieranej z internetu do czegoś dochodzę więc proszę o wyrozumiałość jeśli zadaję uciążliwe pytania ;)
marcgend pisze:Nie bardzo rozumiem, przekręcasz stacyjkę włączasz zapłon i wszystko jest tak jak ma być? Dopiero przy próbie odpalenia wszystko gaśnie? Masz woltomierz?
)

jak przekręcę stacyjkę w pozycję zapłonu to kontrolki aku i oleju tylko błyskają na sekundę i gasną tak jak by np korki wywalalo.. z kolei kontrolka temperatury miga normalnie (po kilku sekundach gaśnie) / jak kontrolki się nie świecą to nie ma rozruchu po przekręceniu kluczyka do oporu.. a to, że napisałem że kontrolki się normalnie świecą to tylko wtedy gdy wyjmę ten przekaźnik, o którym wspomniałem wcześniej..



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 27, 2013 23:18

rozrusznik sprawdzasz biorąc kabel i podłączasz pod plus przy aku i kablem przykładasz do rozrusznika do elektromagnesu do cienkiego kabla



takchcezyc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 14:18

Kontrolki gasną rozrusznik nie kręci

Post autor: takchcezyc » czw mar 28, 2013 14:57

naprawiłem, chociaż to troche za duże słowo.. po prostu przeczyściłem wszystkie styki które wpadły mi w oko, przewód masy i pali lepiej niż wcześniej.. wiem, powinienem od tego zacząć - człowiek uczy się na błędach.. no nic, dzięki za chęci pomocy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości