Migająca kontrolka oleju po przekręcaniu zapłonu.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 25, 2013 16:02

Migająca kontrolka oleju po przekręcaniu zapłonu.

Post autor: nkon » pn mar 25, 2013 16:18

Witam. Nie wiem, czy ten problem był poruszany, ale postanowiłem go opisać. Otóż posiadam VW Golf III rocznik '91, 1.4 w benzynie. Ostatnio uzupełniłem poziom oleju w silniku. Po uzupełnieniu zauważyłem, że po przekręceniu zapłonu kontrolka oleju cały czas miga. Wcześniej wyglądało to tak, że kontrolka ta migała z 4-5 razy, a następnie zaczęła świecić ciągłym światłem. Po uruchomieniu silnika kontrolka oczywiście gaśnie ;) Nie wiem czy to coś przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu samochodu, ale chciałbym się dowiedzieć w czym tkwi problem, ponieważ taką sytuację widzę po raz pierwszy.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Migająca kontrolka oleju po przekręcaniu zapłonu.

Post autor: ssarna1 » pn mar 25, 2013 16:23

W twoim silniku nie ma czujnika poziomu oleju więc nie jest możliwe żeby stało się to przez dolewkę.
Nie wiem, czy ten problem był poruszany, ale postanowiłem go opisać.
Przed założeniem tematu każdy jest zobowiązany przeszukać forum, po co nam opis problemu który już jest poruszany ileśtam razy?


MK3 ADZ->AGU

nkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 25, 2013 16:02

Re: Migająca kontrolka oleju po przekręcaniu zapłonu.

Post autor: nkon » pn mar 25, 2013 17:06

To w takim razie czym to może być spowodowane ? Wcześniej nie było takiej sytuacji..



janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Migająca kontrolka oleju po przekręcaniu zapłonu.

Post autor: janusz_78 » pn mar 25, 2013 17:28

Są dwa czujniki oleju od ciśnienia oleju. U ciebie powinien być niebieski i czarny. Może być walnięty jeden z nich. Już nie pamiętam który z nich, ale jeden jest od niskiego ciśnienia, a drugi od wysokiego. Sprawdź czy nie urwał się kabelek co do nich dochodzi.



nkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 25, 2013 16:02

Migająca kontrolka oleju po przekręcaniu zapłonu.

Post autor: nkon » czw kwie 04, 2013 14:14

Tak jest. Urwany przewód od czujnika oleju :) Dzięki wielkie! :) Temat można zamknąć .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości