problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: majekMK2 » czw mar 21, 2013 01:32

Witam otóż mam problem z moim seatem leonem I 2003r. po włączeniu ogrzewania tylnej szyby wywala bezpiecznik wiec rozebrałem cała klapę żeby zobaczyć dlaczego i zauważyłem ze te wtyki co są montowane do szyby po obu stronach jedna strona jest urwana wiec odłączyłem dwie wtyczki od szyby i znów po przekręceniu stacyjki spala bezpiecznik tak samo jak odłączę włącznik nadal to samo.
Sprawdziłem przejście w dwóch kablach co i da od wtyczki włącznika i w jednym miejscu do tylnej szyby przejście jest a w drugim kablu nie ma czy to moze byc wtedy tego wina ze gdzie jest przerwane i po przekręceniu stacyjki odrazu wypala bezpiecznik??
i zapomniałbym sprawdziłem kable w przelotce przy klapie i tez były ok
czekam na porady bo nie wiem gdzie szukać nadal przyczyny bo niegdzie na necie nie znalazłem takiego tematu tylko wyczytałem ze to moze byc wina przekaźnika 100 ale czyw tedy odrazu by bezpiecznik spalał sie


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: grg474 » czw mar 21, 2013 09:39

włącznik grzania tylnej szyby włącza również grzanie luster (chyba że masz to pominiete włacznikiem regulacji lusterek) - jeśli włącza u ciebie grzanie luster to jest jeszcze możliwosć zwarcia na przewodzie np w przelotce drzwi. Ciężko powiedzieć - z tyły w słupku znajdź wtyczkę odpowiedzialną za przewody grzania tylnej szyby w klapie - rozłącz - jeśli pali dalej bezpiecznik to skieruj się do przednich drzwi


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: majekMK2 » czw mar 21, 2013 13:01

wiec tak dzis sprawdziłem przelotki jeszcze raz z drzwi sa ok z klapy sa ok
ale zauważyłem ze wywala bezpiecznik nr.1 od jest od lusterek a nie od szyby tylnej wiec odpiąłem lusterka ale po włożeniu bezpiecznika i przekręceniu stacyjki znów wywaliło


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Anel626
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 304
Rejestracja: wt gru 28, 2010 21:22
Lokalizacja: Żywiec

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: Anel626 » czw mar 21, 2013 17:37

Jak Ci wywal bezpiecznik lusterek to gdzieś będzie zwarcie, myślę ze jakiś przewodzik od tylniej szyby styka się z jakim od lusterek, dostaje za duże napięcie jak włączasz tylnią szybę. Mogą się gdzieś stykac przy skrzynce bezpieczników lub przy włącznikach. No chyba ze jakimś cudem ktoś zniszczył izolacje tych przewodów i mają jakiś styk ze sobą w desce. :bajer:


MK2 1.6 PN <-- Było
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=492847" onclick="window.open(this.href);return false; <-- Jest 1.6 TD

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: majekMK2 » czw mar 21, 2013 22:04

nie pozostaje mi nic innego jak wyciagniecie wiazki i sprawdzenie czasochłonne to bedzie musze gdzies schematy znajsc najlepiej


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: grg474 » czw mar 21, 2013 23:01

no bez jaj - jakie wyciąganie wiązki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby i luster leon I

Post autor: majekMK2 » pt mar 22, 2013 01:28

wiesz o to chodziło ze wyciągniecie pod kiera mi chodziło kawałek ten i wtedy sprawdzi wiazke tam:)nie całej wiazki tylko kawałek i sprawdzenie od skrzynki po włacznik:)


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 72 gości